فهرستی از قربانیان حملۀ مرگ‌بار بر مکتب سیدالشهداء در غرب کابل که به شفاخانه‌ها منتقل شده‌ است، نشان می‌دهد که به احتمال بسیار شماری از این قربانیان اعضای یک خانواده‌اند.

در این فهرست که به سلام‌وطندار رسیده است، در چندین مورد دیده می‌شود که نام‌های پدر چندین تن از کشته‌شده‌گان باهم مشابه است و امکان می‌رود این کشته‌شده‌گان اعضای یک خانواده بوده باشند.

بر بنیاد این فهرست، شماری از کشته‌شده‌گان و زخمیان در حمله بر مکتب سیدالشهداء از جملۀ کودکان بوده‌اند. از میان حدود ۴۵ قربانی که به شفاخانه‌ها منتقل شده‌ بوده، هفت تن به‌شمول یک مرد و شش زن، پایین‌تر از ۱۸ سال‌ داشته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

هم‌چنان در میان زخمیان این روی‌داد که انتقال حدود ۱۴۰ تن به شفاخانه‌ها تأیید شده است، حدود ۵۶ زخمی پایین‌تر از ۱۸ سال دارند و ۱۲ مرد و ۴۴ زن را شامل می‌شود.

در عین حال، در این فهرست از مجموع کشته‌شده‌‌گان ۳ تن هویت‌شان مجهول گفته شده است. فهرست هم‌چنان نشان می‌دهد که بیش‌ترین کشته‌شده‌گان و زخمیان حمله بر مکتب سیدالشهداء، دختران و زنان بوده‌اند. طوری‌ که از میان ۴۵ قربانی، ۳۷ تن زنان و تنها ۵ تن آنان مردان بوده‌اند.در میان ۱۴۰ زخمی نیز بیش از ۷۰ درصد آن زنان بوده؛ به گونه‌یی که از میان ۱۰۷ زن ۴۴ تن پایین‌تر از ۱۸ سال و متباقی ۶۳ تن نیز بالاتر از ۱۸ سال بوده‌اند.

در حالی ‌که از مجموع این شمار، ۳۳ تن مردان به‌شمول ۱۲ کودک و ۲۱ بالغ از زخمی‌های این روی‌داد اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که عصر روز شنبه هفتۀ جاری، هژدهم ثور/اردیبهشت یک موتر بمب‌گذاری‌شده هنگام رخصتی دانش‌آموزان مکتب دخترانۀ سیدالشهداء در ساحۀ دشت برچی منفجر شد و پس از آن، دو ماین جاسازی‌شدۀ دیگر نیز در محل روی‌داد انفجار کرد.

وزارت داخله کشته‌شدن بیش از ۵۰ تن و زخمی‌شدن بیش ۱۵۰ تن را تأیید کرده است. اما آمارهای نهایی از قربانیان این روی‌داد تاکنون وجود ندارد. منابع ارقام متفاوت ارایه کرده‌اند. بر بنیاد آخرین آمارهای پخش‌شده، شمار کشته‌شده‌گان بیش از ۸۰ تن و زخمی‌ها بیش از ۱۵۰ تن گفته می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: