در پی حملۀ مرگ‌بار بر مکتب سیدالشهداء در حوزۀ سیزدهم امنیتی شهر کابل که منجر به کشته‌شدن بیش از ۵۰ تن و زخمی‌شدن بیش‌تر از ۱۰۰ تن شد، صدها تن از آموزگاران با راه‌اندازی کارزاری برای پشتی‌بانی از دانش‌آموزان و رفع کاستی‌ها در مکتب‌های غرب کابل، خواهان آموزش داوطلبانه در این مکتب‌ها شده‌اند.

این کارزار تاکنون با استقبال خوبی هم‌راه بوده و داوطلبان می‌گویند که به‌دلیل رفع چالش‌ها در زمینۀ آموزش در غرب کابل و روحیه‌بخشی به دانش‌آموزان، از این کارزار پشتی‌بانی می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

محمد هدایت، داوطلب این کارزار می‌گوید: «روند آموزش و پرورش در افغانستان با مشکلات زیادی مواجه است. اگر یک محیط مکتب دارد، معلم ندارد، اگر معلم دارد، مکان درست یا مواد درسی مناسب نیست که بتواند شاگردان را به هدف برساند. ما با چالش‌های زیادی مواجه هستیم، به‌ویژه از لحاظ امنیتی که نقش اساسی دارد. اگر امنیت فراهم شود، دیگر چالش‌ها رفع می‌شود.»

راه‌اندازان این کارزار از سهم‌گیری شمار بسیاری از داوطلبان ابراز خوش‌بینی می‌کنند و می‌گویند که تاکنون پشتی‌بانی بسیاری مردم را از سراسر افغانستان به‌دست آورده‌اند.

فهرست آموزگاران داوطلب

امان فرهمند، از راه‌اندازان این کارزار می‌گوید: « این کارزار نه‌تنها در یک تودۀ قومی؛ بل‌که در سراسر افغانستان بازتاب خوبی داشته است. کسانی که هماهنگی کرده، از تمام اقوام هستند که در بخش‌های مختلف اعلام آماده‌گی کرده‌اند. تاکنون بیش‌تر از ۳۰۰ نفر درخواست داده‌ و گفته‌اند که هماهنگ هستیم.»

به گفتۀ راه‌اندازان این کارزار، تاکنون بیش از ۳۰۰ داوطلب از داخل و خارج کشور اعلام آماده‌گی کرده‌اند و قرار است در زمینۀ تدریس و فراهم‌کردن قرطاسیه به دانش‌آموزان کمک کنند.

این در حالی‌ست که عصر روز شنبه سه انفجار پی‌هم در برابر مکتب سیدالشهداء در غرب کابل رخ داد. در نتیجۀ این روی‌داد بیش از ۵۰ تن کشته و بالاتر از ۱۰۰ تن زخمی شدند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: