نخستین کشتارگاه معیاری حیوانات/مسلخ امروز (چهارشنبه، ۱۲ جوزا/خرداد) در منطقۀ مسلخ در مسیر شاهراه هرات-اسلام‌قلعه، به بهره‌برداری سپرده شد.

مسئولان وزارت زراعت آب‌یاری و مالداری می‌گویند که با گشایش این کشتارگاه، از ذبح مواشی در داخل شهر که سبب انتقال بیماری‌های حیوانی به انسان می‌شود، جلوگیری خواهد شد.

حشمت‌الله غفوری، معین وزارت زراعت آب‌یاری و مالداری می‌گوید، این مسلخ در یک وقت ظرفیت ذبح ۱۰۰ رأس گاو و ۵۰۰ رأس گوسفند را دارد.

ساخت‌وساز این مسلخ ۶ میلیون دالر هزینه برداشته که از سوی بانک جهانی پرداخت و در جریان چهار سال بر گسترۀ ۲۵ جریب زمین ساخته شده است.

ساخت‌وساز این مسلخ ۶ میلیون دالر هزینه برداشته که از سوی بانک جهانی پرداخت و در جریان چهار سال بر گسترۀ ۲۵ جریب زمین ساخته شده است.

این کشتارگاه معیاری یک آزمایشگاه، سردخانه و موترهای یخچالی نیز دارد.

به گفتۀ آقای غفوری، در این مسلخ افزون بر ذبح حیوانات پست، پشم، استخوان، روده و خون مواشی نیز به گونۀ معیاری مدیریت می‌شود.

در مرحلۀ نخست در این کشتارگاه، گوشت مورد نیاز نیروهای امنیتی تهیه می‌شود و پس از آن نیازمندی تمامی مردم مرفوع خواهد شد.

سیدعبدالوحید قتالی، والی هرات می‌گوید، پس از این هیچ‌کسی حق ندارد حیوانات را به گونۀ خودسر در داخل شهر ذبح کند.

در این حال شماری از قصابان در هرات نیز با استقبال از گشایش این کشتارگاه معیاری می‌گویند، تاکنون مواشی به گونۀ غیرمعیاری و بدون رعایت نکات بهداشتی ذبح می‌شد.

هم‌زمان به گشایش این مسلخ به ارزش ۱۲۸ میلیون افغانی ۸ پروژۀ مدیریت آب نیز از سوی معین وزارت زراعت آب‌یاری و مالداری در هرات تهداب‌گذاری شد.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: