دفتر شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرده است که میدان‌هوایی بین‌المللی حامد کرزی برابر با معیارهای جهانی فعال خواهد ماند. براساس اعلام دفتر شورای امنیت ملی، حمدالله محب، مشاور این شورا روز گذشته (پنج‌شنبه، بیستم جوزا/خرداد) از میدان‌هوایی کابل و فرماندهی مأموریت پشتی‌بانی قاطع مستقر در این میدان دیدن کرده است.

دفتر شورای امنیت ملی می‌گوید که این دیدار به هدف فعال‌نگه‌داشتن میدان‌هوایی بین‌المللی حامد کرزی مطابق با معیارهای سازمان بین‌المللی هوانوردی ملکی (ICAO) صورت گرفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

استیفانو پونتیکورو، نمایندۀ غیرنظامی ناتو؛ دیدریک، فرمانده فرماندهی مشترک انتقال امنیت_افغانستان و فرمانده نظامی ترکیه مستقر در میدان‌هوایی بین‌المللی حامد کرزی، نیز در این بازدید حضور داشته‌اند.

در اعلامیۀ دفتر شورای امنیت ملی نیز آمده است که حمدالله محب ضمن دیدن از ساحات کنترل ترافیک هوایی، خدمات اطفائیه و نجات، هواشناسی، مدیریت مصونیت میدان‌های هوایی، سیستم رادار، مخابرات و نظارت و سوق و اداره، حفظ مراقبت و خدمات امنیتی میدان‌هوایی کابل را نیز ارزیابی کرده است.

تأمین امنیت میدان‌هوایی بین‌المللی حامد کرزی پس از بیرون‌شدن سربازان خارجی که گفته می‌شود برای دپیلماتان خارجی یک مسألۀ مهم به‌شمار می‌رود، به یکی از موضوع‌های مورد بحث در محافل مختلف تبدیل شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

دولت افغانستان اطمینان داده است که این میدان‌هوایی هم‌چنان با معیارهای بین‌المللی فعال خواهد ماند. آمریکا و دیگر کشورها نیز تأکید کرده‌اند که افغانستان را در تأمین امنیت میدان‌هوایی کابل کمک می‌کنند.

گزارش‌ شده که مسئولیت تأمین امنیت میدان‌هوایی کابل پس از بیرون‌شدن سربازان خارجی به ترکیه واگذار خواهد شد. طالبان اما تأکید کرده‌اند که سربازان ترکیه نیز باید مطابق موافقت‌نامۀ دوحه از افغانستان بیرون شوند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: