مسئولان ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، می‌گویند که در نظر دارند در جریان سال روان، ۵۶ چراغ ترافیکی را با هزینه‌ی ۵۶ میلیون افغانی در سراسر کشور فعال کنند.

حسیب‌الله مختار، رییس عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، می‌گوید که تا یک ماه دیگر ۱۰ چهارراهی شهر کابل با چراغ‌های ترافیکی مجهز خواهند شد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او می‌افزاید: «‌حصه‌ی دوم کارته‌ی پروان، سه‌راهی دانش‌گاه کابل، سرای غزنی، چهارراهی پل سرخ، سرک اول شاه‌شهید، چهارراهی ملی بس، چهارراهی ارزان‌قیمت و چهارراهی داوودخان است که با چراغ‌های ترافیکی مجهز می‌شوند.»

در همین حال، شماری از رانندگان در شهر کابل، می‌گویند که با فعال‌شدن چراغ‌های ترافیکی، رویدادهای ترافیکی در این شهر کاهش خواهد یافت.

فریدالله، راننده‌ی تکسی در منطقه‌ی ارزان‌قیمت شهر کابل، می‌گوید: «چراغ ترافیکی که باشد، به ترافیک نیاز نیست. اگر کسی راننده باشد، به ترافیک نیاز نیست. اگر چراغ سبز باشد؛ یعنی برو و اگر سرخ باشد؛ یعنی متوقف شوید.»

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

جان‌آغا، دیگر راننده‌ی تکسی در شهر کابل، نیز می‌گوید: «علایم ترافیکی که در چهارراهی‌ها نصب باشد، از حادثه‌های ترافیکی جلوگیری می‌کند.»

گفتنی است که کم‌بود چراغ‌های ترافیکی همواره یکی از عامل‌های مهم افزایش رویدادهای ترافیکی در ولایت‌های مختلف به ویژه شهر کابل، عنوان می‌شود.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: