مسئولان در وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، امروز (یک‌شنبه، ۲ میزان) در مراسم گشایش نمایش‌گاه کتاب در دانش‌گاه علوم طبی کابل (ابوعلی ابن سینا)، می‌گویند پس از این کتاب‌های نویسندگانی که با مشکلات اقتصادی رو‌به‌رو اند را، رایگان چاپ می‌کنند.

حیات‌الله مهاجر فراهی، معین امور نشراتی وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، می‌گوید: «ما کتاب‌های نویسندگانی که مشکلات اقتصادی دارند را، به گونه‌ی رایگان چاپ می‌کنیم و نیز از استادان و دانش‌جویان می‌خواهیم که برای غنی‌سازی محتوای مواد نشراتی رسانه‌های دولتی، مطالب شان را برای نشر بفرستند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، مسئولان دانش‌گاه علوم طبی کابل (ابوعلی ابن سینا)، می‌گویند که در این نمایش‌گاه بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب در بخش‌های طبی، سیاسی، اجتماعی و معلومات عمومی، برای سه روز به نمایش گذاشته شده است.

اسدالله نجات، سرپرست دانش‌گاه علوم طبی کابل، می‌گوید: «ما باید همیشه نمایش‌گاه‌های کتاب را برگزار کنیم. در این نمایش‌گاه، کتاب‌های طبی، اجتماعی، تاریخی، ادبی و معلومات عمومی، به نمایش گذاشته شده است.»

از سویی هم، بازدیدکنندگان، برگزاری این گونه نمایش‌گاه‌ها را فرصتی مناسب برای دریافت کتاب‌های مورد نیاز شان می‌دانند.

احمدولی نوری، دانش‌جوی دانش‌گاه علوم طبی کابل و نیز از بازدیدکنندگان این نمایش‌گاه، می‌گوید: «نظرم این است که این نمایش‌گاه مؤثریت داشته است؛ مانند این که کتاب‌هایی که در این جا ۶۰۰ افغانی قبل از بازار می‌خریدم، ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ افغانی می‌شد؛ یعنی نصف تخفیف بوده است.»

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

احمد، دیگر دانش‌جوی دانش‌گاه علوم طبی کابل و نیز از بازدیدکنندگان این نمایش‌گاه، هم‌چنان می‌گوید: «برگزاری این گونه نمایش‌گاه‌ها بسیار مهم است و کتاب‌های مختلف پیدا می‌شود. خواست ما از دولت این است که نمایش‌گاه‌های کتاب باید بیش‌تر برگزار شود.»

این در حالی است که به گفته‌ی مسئولان اتحادیه‌ی ناشران، هم‌اکنون ۱۵۰ ناشر در سراسر افغانستان فعالیت می‌کنند که بیش‌تر شان با خطر ورشکستگی روبه‌رو اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: