مسئولان در وزارت معادن و پترولیم، می‌گویند که قرار است پس از این، روند استخراج از نُه حلقه چاه نفتی که شامل شش حلقه چاه در قشقری و سه حلقه چاه در انگوت سرپل می‌شود، از سوی یک شرکت قراردادی چینی، آغاز شود.

همایون افغان، سخن‌گوی وزارت معادن و پترولیم، به سلام‌وطندار می‌گوید: «شش چاه فعال فعلاً در قشقری و سه چاه فعال در انگوت داریم که در مجموع نه چاه فعال می‌شود که استخراج اوسط این نُه چاه روزانه در حدود ۳۵۰ تُن در روز می‌رسد.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

سخن‌گوی وزارت معادن و پترولیم، هم‌چنان می‌گوید که در جریان سال روان، از حوزه‌ی نفتی آمو که ۴۰۰۰ مترمربع مساحت دارد، قرار است ۱۵ حلقه چاه نفت دیگر فعال شود.

باشندگان سرپل، می‌گویند که انتظار دارند با استخراج نفت سرپل، به تطبیق پروژه‌های توسعه‌ای و فراهم‌کردن زمینه‌ی کار به باشندگان این ولایت، توجه شود.

وحیدالله، باشنده‌ی سرپل، می‌گوید: «عوایدی که از نفت به دست می‌آید، باید به انکشاف و بازسازی سرپل نیز مصرف شود.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

 مقدس نهان، دیگر باشنده‌ی سرپل، نیز می‌گوید: «ما می‌خواهیم که به جوانان در ولایت خود ما زمینه‌ی کار فراهم شود؛ به خاطری که ما معادن بسیار داریم.»

هم‌زمان با این، وزارت معادن و پترولیم، روند ترمیم خط لوله‌ی انتقال گاز شبرغان به مزارشریف به طول ۹۴.۵ کیلومتر را نیز آغاز کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: