شماری از باشندگان و کشاورزان ولسوالی‌های پنجوایی و ژری ولایت کندهار، به سلا‌م‌وطندار می‌گویند که مسئولان محلی این ولایت، در توزیع آب بند دهله میان ولسوالی‌های مختلف کندهار، تفاوت گذاشته اند.

این باشند‌گان کندهار، می‌افزایند که آب بند دهله، تنها برای باشندگان ولسوالی ارغنداب رها شده است. به گفته‌ی آن‌ها، در صورت رهانشدن آب به ولسوالی‌های پنجوایی و ژری، کشت‌زارهای این مناطق با خطر خشکیدن روبه‌رو خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مسئولان محلی کندهار، پس از این که در باران‌های اخیر آب بند دهله از پنج زینه به ۲۰ زینه بالا رفت، آب را برای کشاورزی رها کردند؛ اما نرسیدن آب به برخی مناطق، انتقاد شماری از باشندگان کندهار را مبنی بر توزیع ناعادلانه‌ی آب این بند برانگیخته ‌است.

باشندگان ولسوالی‌های پنجوایی و ژری، می‌گویند که آب تنها برای کشاورزان ولسوالی ارغنداب رها شده ‌است.

آغا لالا، باغ‌دار در ولسوالی ژری کندهار، به سلام‌وطندار می‌گوید: «در یک ولسوالی آب ناحق می‌ریزد؛ اما در ولسوالی دیگر اصلاً نیست. ما می‌خواهیم آب به گونه‌ی عادلانه توزیع شود. ما و باغ ما با خطر بی‌آبی روبه‌رو است. این بی‌انصافی است.»

در همین حال، شرافت، رییس حوزه‌ی دریایی ارغنداب، به سلام‌وطندار می‌گوید که از سوی آن‌ها به هر منطقه میرآب تعیین شده‌ است و از طریق آن‌ها به شکایت‌های مردم رسیدگی خواهد شد.

او، تأکید می‌کند که بر اساس نوبت به همه ولسوالی‌ها آب خواهد رسید.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

آقای شرافت می‌افزاید: «خشک‌سالی‌های سال‌های گذشته، سبب شده است که زمین‌ها خیلی آب را جذب کنند. به همین دلیل، آب پس از مشوره‌ی مسئولان، نوبتی آب به همه ولسوالی‌ها رها خواهد شد.»

گفتنی‌ست که آب بند دهله در ولسوالی شاه‌ولی‌کوت کندهار، باغ‌ها و کشت‌زارهای هفت ولسوالی این ولایت را زیر آب‌یاری قرار می‌دهد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: