خدابخش ۳۶ساله یکی از کشاورزان ولایت بادغیس که حاصلات کشاورزی‌اش را به بازار شهر قلعه‌‌ی‌نو، مرکز این ولایت آورده است، به سلام‌وطندار می‌گوید با آن‌ که خشک‌سالی دیگر حاصلات کشاورزان در بادغیس را آسیب زده؛ اما حاصلات خربوزه رشد بهتری کرده است.

خدابخش می‌افزاید که او با هزینه‌ی کم خربوزه کشت کرده و از آن حاصل بهتری برداشته است.

او می‌گوید: «ما مثلاً ۲۰۰۰ افغانی مصرف کردیم، حالا یک بار خربوزه را می‌آوریم، ۲۰۰۰ افغانی می‌شود. خربوزه سیر ۲۰۰ افغانی است، ۲۰۰۰ افغانی می‌شود. مردم امسال بی‌پول است، اگر بی‌پولی نمی‌بود، قیمت یک سیر خربوزه ۲۵۰ تا ۳۰۰ افغانی می‌شد.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، شماری دیگر از کشاورزان بادغیسی، نیز از افزایش حاصلات خربوزه و پالیز در این ولایت، ابراز خرسندی می‌کنند و از مسئولان محلی این ولایت می‌خواهند که زمینه‌ی فروش و نگه‌داری حاصلات آنان را فراهم کنند تا بتوانند درآمد بهتری به‌دست بیاورند.

محمدفهیم، یک تن از کشاورزان در بادغیس، می‌گوید: «خواست من از دولت این است که برای محصولات ما بازاریابی کند و هم‌چنان سردخانه‌ها بسازد.»

عبدالحکیم، یک تن دیگر از کشاورزان در بادغیس، نیز می‌گوید: «حکومت باید در قسمت بازاریابی برای محصولات دهقانان توجه جدی کند تا این که دهقانان همان حاصلاتی را که به‌دست آورده‌اند، با فروش مناسب آن درآمد بهتری کسب کنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، محمدمحسن حسان، رییس زراعت، آبیاری و مالداری بادغیس، ضمن پشتیبانی از حاصلات کشاورزان این ولایت، می‌گوید که آنان در تلاش فراهم‌کردن سهولت‌های بیش‌تر به کشاورزان بادغیسی اند.

بر اساس گفته‌های مسئولان و کشاورزان در بادغیس، خربوزه و حاصلات پالیز این ولایت، از کیفیت و مزه‌ی خوبی برخوردار است و به همین دلیل خریداران بیش‌تری دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: