دفتر عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان، با پخش اعلامیه‌یی گفته که آقای خان روز گذشته با جان کری، نمایندۀ ویژۀ آمریکا در امور اقلیم در شهر ریاض، پایتخت عربستان سعودی دیدار و گفت‌و‌گو کرده است.

در اعلامیه آمده، نخست‌وزیر پاکستان در این دیدار بر جلوگیری از فروپاشی اقتصادی افغانستان تأکید کرده و گفته که آزادسازی پول‌های منجمدشدۀ افغانستان برای رفاه مردم این کشور مهم است.

طبق اعلامیه، عمران خان هم‌چنان در این دیدار بر اهمیت یک افغانستان صلح‌آمیز و باثبات برای پاکستان و منطقه و ضرورت تلاش جامعۀ جهانی برای حفظ صلح و امنیت و جلوگیری از بحران انسانی در افغانستان تأکید کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در اعلامیه گفته شده که تعامل مثبت با افغانستان و آزادسازی منابع اقتصادی و دارایی‌های مالی این کشور برای رفاه شهروندان افغانستان به‌عنوان یک ضرورت، مهم است.

این در حالی‌ست که امارت اسلامی در بیست‌و‌چهارم اسد ام‌سال افغانستان را تصرف کرد. از آن‌زمان تاکنون نزدیک به ۱۰ میلیارد دالر ذخایر بانک مرکزی افغانستان که در بانک‌های آمریکا نگه‌داری می‌شد، از سوی آمریکا بسته شده است.

با این حال، پاکستان یکی از کشورهایی‌ست که تاکنون چندین بار خواهان آزادسازی ذخایر بانک مرکزی افغانستان شده است. آمریکا اما گفته است که این مقدار پول را آزاد نمی‌کند، اما به ارایۀ کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان ادامه می‌دهد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: