مسئولان محلی بامیان می‌گویند که از شب گذشته به این‌سو در نتیجۀ بارش برف و توفان شدید، شاهراه‌های غور_بامیان و دایکندی_بامیان در ساحۀ کوتل «شاتو» مرز میان ولسوالی‌های یکاولنگ و پنجاب این ولایت بسته شده‌اند. به گفتۀ مسئولان، راه‌های مواصلاتی ولسوالی‌های ورس و پنجاب نیز با مرکز بامیان در نتیجۀ این برف‌باری‌ها بسته شده‌اند.

سیف‌الرحمان محمدی، رئیس اطلاعات و فرهنگ بامیان، به نقل از مسئولان ریاست فواید عامۀ این ولایت می‌گوید که شاهراه بامیان_کابل نیز از مسیر ولایت میدان‌وردک در ساحۀ «کوتل حاجی‌گک» به‌دلیل توفان شدید بسته شده است.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

ریاست فواید عامۀ بامیان نیز با پخش اطلاعیه‌یی گفته است که مسیرهای کوتل شاتو، پنجاب‌_آبقول ‌کرمان، پُل‌ بندشوی_ورس، کوتل اقراباط و کوتل حاجی‌گک از شب گذشته به این‌سو در پی بارش برف و توفان شدید تا اطلاع بعدی به‌روی رفت‌وآمد بسته شده‌اند.

در اطلاعیه آمده است که تلاش‌ها برای بازگشایی مسیرهای یادشده جریان دارد، اما توفان شدید و برف‌باری، بازگشایی این مسیرها را دشوار کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی هم، شام گذشته یک تانکر تیل در شاهراه بامیان_کابل، در روستای پایموری ولسوالی شیبر بامیان از جاده منحرف و واژگون شده که در پی آن یک تن جان باخته است و دو تن دیگر زخمی شده‌اند. منابع محلی در بامیان، دلیل این روی‌داد را برف و یخ‌بندان روی جاده عنوان کرده‌اند.

لازم به یادآوری‌ست که ریاست هواشناسی کشور، روز گذشته با پخش اطلاعیه‌یی از احتمال بارش برف و باران نسبتاً شدید با سیلاب‌های آنی در روزهای ۱۳ و۱۴ جدی در ۳۲ ولایت به‌شمول سالنگ‌ها خبر داد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: