مسئولان ریاست حفظ و مراقبت جاده‌های بامیان از بسته‌شدن راه‌های مواصلاتی ولایت‌ غور با دایکندی، در نتیجۀ ریزش برف، وزش توفان‌های شدید و سرازیرشدن برف‌کوچ‌ها خبر می‌دهند.

محمدعلی شهرستانی، رئیس حفظ و مراقبت جاده‌های بامیان به سلام‌وطندار می‌گوید که مسیر بامیان-کابل در کوتل حاجی‌گک و مسیر کوتل‌های «شاتو» و«بکک» که ولایت‌های غور و دایکندی را از طریق بامیان به کابل وصل می‌کنند، در نتیجۀ برف‌باری‌ و وزش توفان‌های شدید وسرازیرشدن برف‌کوچ‌ها بسته شده است.

شهرستانی می‌گوید، در نتیجۀ ریزش برف کوتل «آق‌رباط» که ولسوالی‌های سیغان و کهمرد را با مرکز بامیان وصل می‌کند و راه‌های ولسوالی‌های ورس و پنجاب با مرکز بامیان در کوتل شاتو نیز به روی ترافیک بسته شده است.

به گفتۀ او، اما مسیر بامیان-کابل از کوتل شیبر و مسیر بامیان-یکا‌ولنگ به روی ترافیک باز است و تلاش‌ها برای بازگشایی دیگر مسیرها این ولایت‌ها جریان دارد.

در این حال مسئولان حفظ و مراقبت جاده‌های ولایت دایکندی می‌گویند که در حال حاضر روند پاک‌کاری جاده‌ها در مسیر ولسوالی خدیر با نیلی مرکز دایکندی جریان دارد، اما مسیرهای دیگر به دلیل وزش توفان‌های شدید هنوز بسته است.

خداداد سیرت، رئیس حفظ و مراقبت جاده‌های دایکندی می‌گوید، کوتل «قوناق» که دایکندی را به بامیان وصل می‌کند، تنها برای عبور موترهای مسافربری بازگشایی‌شده  و تلاش‌ها برای بازگشایی دیگر مسیرها نیز جریان دارد.

مسئولان حفظ و مراقبت جاده‌های ولایت‌های بامیان و دایکندی می‌گویند، تاکنون هیچ مسافری در مسیرهای این دو ولایت در برف گیر نمانده‌اند و تا پایان امروز تمامی راه‌های به روی ترافیک باز خواهند شد.

اما دفتر رسانه‌های فرماندهی پولیس ولایت بامیان  با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که  پولیس شب گذشته بیش از ۱۰۰ موتر مسافربری گیرمانده در برف را نجات داده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: