علی‌جان احمد، والی ارزگان، شب گذشته در مشاعره‌ای که از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت برگزار شده بود، از آن استقبال کرده، اما گفته است کسانی که آواز می‌خوانند یا موسیقی می‌نوازند، جزو لشکریان شیطان اند.

والی ارزگان، افزوده است کسانی که شعرهای غیراخلاقی می‌سرایند یا موسیقی می‌نوازند، عمل خلاف شرع انجام می‌دهند و این افراد در گروه شیاطین قرار دارند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

به گفته‌ی او، «اکنون جای خوش‌حالی است که لشکریان شیاطین در این مجلس حضور ندارند و امارت اسلامی به گونه‌ی تدریجی از فعالیت آن چنانی جلوگیری خواهد کرد.»

والی ارزگان گفته است که «به تازگی شماری از افراد ترانه می‌خوانند و برای زیبایی صدای شان آن را به الله الله در می‌آمیزند که از نظر شرع خوانندگان چنین ترانه‌هایی از اسلام خارج شده و کافر می‌شوند.»

در همین حال، آدم‌جان نعمانی، معاون فرماندهی امنیه‌ی ارزگان، نیز در این نشست از تأمین امنیت اطمینان می‌دهد و از شاعران می‌خواهد که در بخش سیاسی برای پیروزی امارت اسلامی تلاش کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

گفتنی است که این مشاعره زیر نام «صدای ارزگان» از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت برگزار شده بود و در آن صدها تن شرکت کرده بودند.

شاعرانی که از شهر ترینکوت و ولسوالی‌های ارزگان در این مشاعره شرکت کرده بودند، شعرهای شان را ارائه کردند که بیش‌تر شعرهای آنان حماسی بود.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: