نجلا شیرزاد، مدیرمسئول رادیو صدای بانوان در بدخشان، به سلام‌وطندار تأیید می‌کند که درب این رادیو از سوی مسئولان ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت بسته شده است. بانو شیرزاد، می‌گوید که آن‌ها هیچ گونه موسیقی را از طریق رسانه‌ی شان پخش نکرده اند و دلیل اصلی این کار مسئولان را نمی‌دانند.

او می‌افزاید که در این اواخر آن‌ها برنامه‌هایی از بانوان بازمانده از آموزش را که در این ولایت صنف‌های پنهانی داشتند، نشر می‌کردند. به گفته‌ی او، مسئولان ریاست اطلاعات و فرهنگ بدخشان ممکن به دلیل نشر این برنامه‌ها، رادیوی صدای بانوان را بسته اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

در همین حال، معزالدین احمدی، رییس اطلاعات و فرهنگ بدخشان، با تأیید این موضوع به سلام‌وطندار می‌گوید که رادیو صدای بانوان را به دلیل تخلف از نشرات و پالیسی امارت اسلامی، بسته اند. او می‌افزاید که این رادیو در رمضان موسیقی پخش و هم‌چنان نعت و ترانه‌هایی که موسیقی داشته را منتشر کرده است.

رییس اطلاعات و فرهنگ بدخشان، می‌گوید: «پس از بررسی موج رسانه‌ها، دریافتیم که رادیو صدای بانوان مخالف پالیسی امارت اسلامی نشرات دارد و آن را بستیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

رادیو صدای بانوان در بدخشان، روی موج ۸۹.۹ اف‌ام، پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی دوباره به فعالیت آغاز کرده بود. این رادیو از جمله رادیوهای هم‌کار رادیو سلام‌وطندار در بدخشان به حساب می‌رود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: