مسئولان محلی بدخشان می‌گویند که روز گذشته به نخستین بار پس از تحولات اخیر در کشور، نیسا مبارز را طی برنامه‌یی در ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت، به‌عنوان نمایندۀ زنان این ولایت تعیین و معرفی کردند.

معزالدین احمدی، رئیس اطلاعات و فرهنگ بدخشان می‌گوید که زنان می‌توانند در نظام امارت اسلامی افغانستان در تمامی بخش‌ها حتی در بخش‌ نظامی و امنیتی وظیفه انجام دهند.

آقای احمدی می‌افزاید که آنان یک نشانی/آدرس مشخص برای زنان این ولایت ایجاد کردند تا آنان بتوانند چالش‌های‌شان را از این طریق مشخص کنند و با مسئولان محلی در میان بگذارند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، نیسا مبارز، نمایندۀ تازه‌‌ معرفی‌شده برای زنان بدخشان می‌گوید که زنان در دولت گذشته با وجود داشتن مدرک‌های آموزشی/تحصیلی معتبر و بالا، اما نتوانستند به وظیفه‌های خوب دست یابند و از این طریق امرار معاش کنند.

نمایندۀ زنان بدخشان وعده می‌دهد که معتادان مواد مخدر زن در این ولایت را از سطح شهر فیض‌آباد، مرکز بدخشان جمع‌آوری و پس از درمان زمینۀ شغل‌های بهتر را به آن‌ها مهیا می‌کند.

با این حال، شیراحمد جواد، رئیس امر به معروف و نهی از منکر بدخشان، در این برنامه از آزادی زنان در حکومت امارت اسلامی خبر می‌دهد و تأکید می‌کند که زنان نباید ارزش‌های اسلامی را زیر پا بگذارند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی هم، شهره تمنا، یک تن از زنان در بدخشان در برنامۀ معرفی نمایندۀ زنان این ولایت ابراز خرسندی و تأکید می‌کند که باید صدای حقیقی زنان، از این نشانی به گوش مسئولان رسانیده شود.

گفته می‌شود که نمایندۀ تازه معرفی‌شده برای زنان بدخشان وظیفه دارد تا از جای‌گاه زنان با نهادهای ملی و بین‌المللی هم‌کاری و برای آنان کمک‌ها و زمینه‌های شغل‌یابی را فراهم کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: