دفتر رسانه‌های والی غور، روز شنبه، ۱۷ جدی، با پخش خبرنامه‌ای از دیدار احمدشاه دین‌دوست، والی غور با مسئول دفتر برنامه‌ی جهانی غذا (WFP) در این ولایت، خبر داده است.

در خبرنامه‌ به نقل از والی نوشته شده است که مؤسسه‌های خارجی برخلاف شعار حقوق بشری شان، در پی تفرقه و ایجاد کدورت در میان مردم اند تا این که برنامه‌های بنیادی را برای مردم تطبیق کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در خبرنامه آمده است: «مؤسسات هدف شان بشردوستی، کمک صادقانه و خدمت به ملت و جامعه‌ی بشری نمی‌باشد.»

در خبرنامه به نقل از والی غور تأکید شده است که مؤسسه‌ها کمک‌های خود را طوری تنظیم کرده اند که در وقت سروی و توزیع مواد در میان مردم تفرقه، نفاق، ایجاد فاصله و دل‌دردی را به میان آورده است.

والی غور گفته است: «اگر مؤسسات به هدف خدمت‌گذاری آمده اند، باید برای مردم کارهای اساسی از قبیل سرک، برق، بازسازی و تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره را برای مردم غور در نظر می‌گرفتند. هدف مؤسسات شفافیت نیست و عدالت اجتماعی در تطبیق برنامه‌های شان وجود ندارد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

مسئولان محلی غور، هم‌چنان در این نشست گفته اند که مؤسسه‌ها بیش‌تر پروژه‌های خود را بدون هم‌آهنگی آنان تطبیق می‌کنند که سبب بی‌باوری میان سکتورهای دولتی و مؤسسه‌ها می‌شود و هم‌چنان روند توزیع کمک‌ها را با کندی روبه‌رو می‌کند.

در خبرنامه، هدف از سفر مسئول دفتر برنامه‌ی جهانی غذا به این ولایت‌، نحوه‌ی عرضه‌ی کمک‌های بشردوستانه و شناسایی مستحقان و خانواده‌های نیازمند، عنوان شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: