وارث حسرت، گردانندۀ برنامه‌های سیاسی و اسلم حجاب، گزارش‌گر اقتصادی تلویزیون آریانانیوز پس از چاشت دیروز از درب ورودی این رسانه از سوی نیروهای استخبارات امارت اسلامی بازداشت شده‌اند.

بازداشت این خبرنگاران واکنش‌هایی را در پی داشته است. خانۀ آزادی بیان، بازداشت خبرنگاران تلویزیون آریانانیوز از سوی نیروهای امارت اسلامی را محکوم کرده و آن را خلاف موازین جهانی، حقوق بشری و آزادی بیان دانسته است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

این نهاد از امارت اسلامی خواسته است که این خبرنگاران را بی‌درنگ رها و آزادی بیان را بیش‌تر از این سرکوب نکند.

به نقل از اعلامیۀ خانۀ آزادی بیان، هنوز دلیل بازداشت این خبرنگاران روشن نیست و تلویزیون آریانانیوز و خانواده‌های حسرت و حجاب نیز هیچ اطلاعی از سرنوشت آنان ندارند.

این نهاد از دیگر نهادهای حامی آزادی بیان و جامعۀ جهانی خواسته است که جلو سرکوب سیستماتیک رسانه‌ها و خبرنگاران افغانستان را بگیرند. هم‌چنان ار سازمان ملل، اتحادیۀ اروپا و دیگر نهادهای حامی رسانه‌ها خواهان محکوم‌کردن این اعمال امارت اسلامی شده و گفته است که با این نهاد برای رهایی این دو خبرنگار و دیگر خبرنگاران در بند، هم‌صدا شوند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

این در حالی‌ست که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی افغانستان، نهادهای حامی رسانه‌ها و خبرنگاران همواره از ایجاد محدودیت بر رسانه‌ها ابراز نگرانی کرده و گفته‌اند که خبرنگاران با چالش‌ها و خشونت‌های بسیاری روبه‌رو اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: