کمیتۀ مصونیت خبرنگاران افغانستان امروز با پخش اعلامیه‌یی گفته که از افزایش خشونت علیه خبرنگاران در هفته‌های پسین سخت نگران است. در اعلامیۀ این کمیته آمده که در یک هفتۀ گذشته چندین مورد خشونت در برابر خبرنگاران ثبت شده است.

کمیتۀ مصونیت خبرنگاران افغانستان افزوده که افزایش خشونت‌ها علیه خبرنگاران، سبب نگرانی جامعۀ رسانه‌یی افغانستان و نهاد‌های پشتی‌بان خبرنگاران در کشور شده است. این نهاد تأکید کرده که تنها در هفتۀ پایانی ماه اکتبر سال جاری در کابل، چهار مورد خشونت علیه خبرنگاران ثبت شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

کمیتۀ مصونیت خبرنگاران افغانستان از لت‌وکوب حسین احمدی، خبرنگار تلویزیون راه فردا، زاهدالله حسین‌خیل، مدیر یک رادیوی محلی در ولایت لوگر، عبدالخالق حسینی، خبرنگار خامه‌ پرس و شلیک گلوله به علی‌رضا، تصویر‌بردار شبکۀ صدا و سیمای ایران توسط افراد مسلح در شهر کابل به‌عنوان نمونه‌های خشونت یاد کرده است.

این کمیته خودکشی یک کارمند فنی تلویزیون «مشرانو ‌جرگه» در شهر کابل را نیز به‌دلیل فقر و تنگ‌دستی ثبت کرده است. محمد‌هارون نیرومند، کارمند فنی تلویزیون مشرانو ‌جرگه، هفتۀ گذشته به‌دلیل فقر خود را حلقه‌آویز کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با روی‌کارآمدن حکومت امارت اسلامی افغانستان، موارد بسیاری از خشونت علیه خبرنگاران به ثبت رسیده که سبب نگرانی رسانه‌ها و نهادهای پشتی‌بان خبرنگاران شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: