کمیتۀ مصونیت خبرنگاران افغان خواهان پی‌گیری لت‌وکوب خبرنگاران در جریان پوشش تظاهرات زنان در کابل از سوی نیروهای امارت اسلامی شده است. این کمیته گفته است که زنان با شعار «فقر، بی‌کاری و گرسنه‌گی» تظاهرات کردند، اما در جریان پوشش تظاهرات موظفان امنیتی امارت اسلامی خبرنگاران را لت‌وکوب کردند و به آن‌ها دشنام دادند.

کمیتۀ مصونیت خبرنگاران افغان از امارت اسلامی خواسته است که این قضیه را در روشنایی قانون پی‌گیری کند و راه‌کارهای مشخصی را برای تأمین مصونیت خبرنگاران در جریان تهیۀ گزارش‌، روی‌دست بگیرد.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

این در حالی‌ست که شماری از زنان روز گذشته تظاهراتی را در کابل راه‌اندازی کردند که با خشونت نیروهای امارت اسلامی روبه‌رو شد. در جریان این تظاهرات، براساس تصویرهایی که در شبکه‌های اجتماعی پخش شده، شماری از خبرنگاران نیز از سوی نیروهای امارت اسلامی لت‌وکوب شده‌اند.

زنان در این تظاهرات خواستار بازگشایی مکتب‌های دخترانه شدند و شعار دادند که آموزش نباید سیاسی شود. آنان هم‌چنان نسبت به بی‌کاری و فقر اعتراض کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با روی‌کارآمدن امارت اسلامی این چندمین بار است که زنان در پایتخت و برخی از ولایت‌ها دست به اعتراض‌هایی می‌زنند. در مواردی از برخورد خشونت‌آمیز نیروهای امارت اسلامی با تظاهرات‌کننده‌گان و نیز خبرنگاران در جریان پوشش تظاهرات گزارش شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: