آخرین روز آتش‌بس سه‌ روزه به‌مناسبت عید سعید فطر در واپسین ساعت‌های شب گذشته (شنبه، بیست‌وپنجم ثور/اردیبهشت) پایان یافت. سربازان ارتش مستقر در حوزۀ جنوب کشور اعلام کرده‌ که عملیات‌های تهاجمی، پاک‌سازی و ضد تروریسم خود را پس از پایان آتش‌بس سه روزه آغاز کرده‌اند.

قول‌‌اردوی ۲۱۵ میوند با پخش خبرنامه‌یی می‌گوید که این عملیات‌ها در ساحات غربی شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند و ولسوالی‌های ناوه و نهرسراج این ولایت هم‌زمان آغاز شده‌ است. طبق اعلام قول‌‌اردوی ۲۱۵ میوند، در نتیجۀ عملیات نیروهای امنیتی، ۲۱ طالب به‌شمول مسئول نظامی ولسوالی مارجه و حمله‌های طالبان برای شهر لشکرگاه کشته شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

فرماندهی ارتش در جنوب‌غرب کشور نیز گفته است که این افراد در جریان ۱۰ ساعت عملیات سربازان ارتش کشته شده‌اند. از مسئول نظامی طالبان برای ولسوالی مارجه و مسئول جدید حمله‌های طالبان برای شهر لشکرگاه به‌نام «حسینی» یاد شده است.

در خبرنامۀ قول‌اردوی ۲۱۵ میوند آمده است که در این عملیات ۱۳ طالب هم زخمی شده‌اند. طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.این در حالی‌ست که شب گذشته ارگ ریاست‌جمهوری با پخش خبرنامه‌یی گفته است محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور در گفت‌وگوی تلفنی با فرماندهان ارتش در سراسر کشور به آنان گفته که اگر طالبان به جنگ ادامه دهند، شما نیز برای مقابله با آن‌ها آماده‌گی‌های لازم را داشته باشید.

محمداشرف غنی در حال گفت‌وگو با فرماندهان ارتش در سراسر کشور

این فرماندهان به رئیس‌جمهور اطمینان داده‌اند که «اگر طالبان آتش‌بس نکردند و به جنگ ادامه دادند، در هر نقطۀ کشور سرکوب‌شان خواهند کرد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به‌مناسبت عید سعید فطر، سه روز میان طالبان و دولت آتش‌بس اعلام شد. رعایت آتش‌بس از سوی طرف‌های درگیر تا جایی رضایت‌بخش خوانده می‌شود؛ اما در این سه روز نیز روی‌دادهای مرگ‌باری در چندین ولایت رخ داد. در روز نخست عید، ولایت‌های کندهار، کندز و غزنی گواه انفجارهایی بود که چندین کشته و زخمی برجای گذاشت.

در روز دوم عید نیز انفجار مرگ‌بار در مسجدی در ولسوالی شکردرۀ ولایت کابل رخ داد که در پی آن ۱۲ تن کشته و بیش از ۱۵ تن زخمی شدند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: