مسئولان امنیتی کندهار و کندز در روز نخست عید سعید فطر از انفجار ماین در این ولایت‌ها خبر می‌دهند. در نتیجۀ این انفجارها که در ولسوالی‌های میوند و پنجوایی کندهار و شهر کندز رخ داد، ۹ غیرنظامی جان باخته‌اند و ۱۷ غیرنظامی زخم برداشته‌اند.

جمال‌ناصر بارکزی، سخنگوی پولیس کندهار به سلام‌وطندار می‌گوید، انفجار نخست پیش از چاشت امروز (پنج‌شنبه، ۲۳ ثور/اردیبهشت) هنگامی در بازار ولسوالی میوند رخ داد که یک موتر حامل غیرنظامیان با ماین کنار جاده‌یی برخود کرد. به گفتۀ او، در این رویداد ۵ تن کشته شده‌اند.

بارکزی می‌افزاید که پس از این رویداد در نتیجۀ انفجار دیگر در ولسوالی پنجوایی، ۲ تن کشته و ۳ تن زخم برداشته‌اند. در میان قربانیان این انفجارها زنان و کودکان نیز شامل‌اند.سخنگوی پولیس کندهار می‌گوید، این افراد برای عید مبارکی به خانۀ دوستان‌ خود می‌رفتند.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجارها را بر عهده نگرفته است؛ اما یک منبع امنیتی کندهار، کارگذاری این ماین‌ها را به طالبان نسبت می‌دهد. این در حالی‌ست که طالبان سه روز عید سعید فطر را آتش‌بس اعلام کرده‌اند.

از سویی‌هم در نتیجۀ انفجار ماین در کندز ۲ غیرنظامی به شمول یک کودک کشته  و ۱۴ تن دیگر زخمی شده‌اند. این انفجار حوالی ساعت ۱۱:۰۰ پیش از چاشت امروز در مربوطات حوزۀ چهارم امنیتی پولیس در شهر کندز رخ داده است.

انعام‌الدین رحمانی، سخنگوی پولیس کندز می‌گوید، ماین در زیر یک تخت در کنار جاده جاسازی شده بود. به گفتۀ رحمانی در این رویداد ۲ غیرنظامی به شمول یک کودک کشته و۱۴ غیرنظامی به شمول کودکان و زنان زخم برداشته‌اند. زخمیان برای درمان به شفاخانه منتقل شده‌اند.

گفتنی‌ست که روز گذشته نیز در نتیجۀ انفجار ماین چسپکی در شهر قلات، مرکز ولایت زابل ۱۴ غیرنظامی و ۳ سرباز ارتش زخمی شدند. مسئولیت این انفجارها را نیز هنوز هیچ گروهی بر عهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: