انفجار ماین بر موترهای مسافربری در ولایت‌های زابل و پروان ۱۲ کشته و بیش از ۵۰ زخمی برجا گذاشت. عنایت‌الله هوتک، معاون والی زابل به سلام‌وطندار می‌گوید، ساعت ۱۲ بامداد امروز (دوشنبه، ۲۰ ثور/اردیبهشت) یک موتر مسافربری ۴۰۴ در شهر قلات در شاهراه کابل-کندهار با ماین کنار جاده‌یی برخورد کرد.

به گفتۀ او، در این انفجار ۱۰ غیرنظامی کشته و ۴۱ تن دیگر زخمی شده‌اند. در میان جان‌باخته‌گان و زخمیان این رویداد زنان و کودکان نیز شامل‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این موتر از کابل به سوی کندهار در حرکت بود.

در این حال طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که در نتیجۀ انفجار ماین کنارجاده‌یی در ولایت زابل، ۱۱ غیرنظامی کشته شده‌اند. او می‌افزاید که در این رویداد، ۲۸ غیرنظامی دیگر زخم برداشته‌اند.

از سویی‌هم در نتیجۀ دو انفجار در ولایت پروان ۲ غیرنظامی کشته و ۱۳ تن دیگر زخمی شده‌اند. محمدصادق هاشمی، مدیر مبارزه با جرم‌های جنایی فرماندهی پولیس پروان با تأیید این خبر به سلام‌وطندار می‌گوید، در نتیجۀ انفجاری بر یک موتر نوع کاستر حامل غیرنظامیان در منطقۀ پل متک از مربوطات جادۀ چاریکار- جبل‌السراج ۲ غیرنظامی کشته و ۸ تن دیگر زخمی شده‌اند.

آقای هاشمی به نقل از سرنشینان این موتر می‌گوید که در این انفجار یک زن با دو کودک به دریا افتاده و غرق شده‌اند.این رویداد حوالی ساعت ۶:۳۰ بامداد امروز رخ داده است.

هاشمی می‌گوید، هنوز روشن نیست که این انفجار برخاسته از ماین چسپکی بوده یا ماین کنار جاده‌یی، اما بررسی های پولیس در این باره آغاز شده است.

در همین حال، دکتر عبدالخلیل حیدری، سر طبیب شفاخانه صد بستر ملکی ولایت پروان می‌گوید، از محل رویداد جسد ۲ مرد و ۸ زخمی شامل زنان و کودکان به این شفاخانه منتقل شده است.

به گفتۀ او، وضعیت صحی دو تن از زخمیان این رویداد نگران کننده است. این موتر از کابل به سوی بامیان در حرکت بود.

در همین حال عبدالواسع رحیمی، آمر امنیت فرماندهی پولیس پروان می‌گوید، پس از انفجار بر این موتر کاستر در میان تجمع مردم یک انفجار دیگر در «تپۀ خاکی» و در نزدیکی محل انفجار نخست رخ داده است. او می گوید، در این انفجار به کسی آسیبی نرسیده است.

اما سرطبیب شفاخانه ملکی ولایت پروان می‌گوید که از محل انفجار دومی ۵ زخمی به این شفاخانه منتقل شده‌اند.

هنوز مسئولیت انفجار زابل و انفجارهای پروان را به شمول طالبان هیچ گروهی بر عهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: