فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل می‌گوید که براساس گزارش‌های انکشافی، رقم کشته‌شده‌گان انفجار امروز در مسجد جامع «مفتی نعمان»، در مربوطات ولسوالی شکردره به ۱۲ تن افزایش یافته است. آقای فرامرز می‌افزاید که در میان کشته‌شده‌گان این روی‌داد مفتی محمدنعمان، خطیب این مسجد هم شامل است.

به گفتۀ سخنگوی فرماندهی پولیس کابل، در این انفجار ۱۵ تن هم زخم برداشته‌اند. او نیز می‌گوید که دربارۀ نوعیت انفجار تیم بررسی‌کننده کار می‌کند. به گفتۀ او، در رقم تلفات این انفجار ممکن تغییرات بیاید.

مفتی محمدنعمان، خطیب مسجد جامع مفتی نعمان

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این انفجار حوالی ساعت ۱:۳۰ دقیقۀ پس از چاشت امروز در مسجد جامع «مفتی نعمان»، در روستای «حاجی ‌بخشی» ولسوالی شکردره روی‌ داده است.

پیش‌تر گوهرخان بابری، ولسوال شکردره به سلام‌وطندار گفت که در نتیجۀ این انفجار ۶ تن به‌شمول مفتی محمدنعمان کشته شده و بیش از ۲۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند.تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را نگرفته است. طالبان دست‌داشتن در این انفجار را رد و آن را محکوم کرده‌اند. ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان طالبان در توییترش ادعا کرده که «این عمل وحشیانه جزء از جنایات ضد دین» استخبارات حکومت است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که طالبان و دولت افغانستان سه روز عید سعید فطر را آتش‌بس اعلام کرده‌اند. روز گذشته نیز در پی انفجارهایی در ولایت‌های کندهار، کندز و غزنی، ۱۱ غیرنظامی کشته و بیش از ۱۷ تن زخمی شدند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: