منابع در ولسوالی‌های سه‌گانۀ اندراب ولایت بغلان می‌گویند که شام سه‌شنبه، دوم سنبله/شهریور پس از تصرف ولسوالی‌های «بنو» و «ده‌صلاح» این ولایت توسط طالبان، تاکنون هیچ درگیری میان نیروهای خیزش مردمی و طالبان در این دو ولسوالی رخ نداده است.

منابع می‌افزایند که صبح روز گذشته شماری از عالمان دین برای پایان‌دادن به این جنگ، با طالبان دیدار داشته و گفت‌وگو کرده‌اند. تاکنون جزئیات این دیدار همه‌گانی نشده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

از سویی هم، برخی از باشنده‌گان ولسوالی ده‌صلاح ادعا می‌کنند که طالبان به بررسی خانه‌های مردم ادامه داده و دو پسر در «درۀ قاصان» این ولسوالی به گونۀ نامعلومی از سوی افراد این گروه کشته شده‌اند. آنان می‌افزایند که این دو تن از سوی طالبان محلی این ولسوالی کشته شده‌اند.

در همین حال، عبدالباسط مناجی، ولسوال پل‌حصار به سلام‌وطندار می‌گوید که نیروهای خیزش مردمی در بازار این ولسوالی قرار دارند و خط میان طرف‌های درگیری در «درۀ نوبهار» در چند کیلومتری مرکز این ولسوالی قرار دارد. آقای مناجی نیز دیدار عالمان دین با طالبان را تأیید می‌کند؛ اما جزئیات نمی‌دهد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

ولسوال پل‌حصار می‌افزاید که نزدیک به ۵ هزار خانواده به این ولسوالی آواره شده‌اند و در وضعیت بدی به‌سر می‌برند و حتی به غذا دست‌رسی ندارند. او نیز می‌گوید که مردم از این جنگ‌ها خسته شده‌اند و می‌خواهند این جنگ پایان یابد و آنان دوباره به کشت‌وکارشان برگردند.

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: