مسئولان محلی بدخشان از توقف پروازهای شرکت خصوصی هوانوردی کام‌ایر در این ولایت خبر می‌دهند.

اخترمحمد خیرزاده، معاون والی بدخشان به سلام‌طندار می‌گوید، شرکت هوانوردی خصوصی کام‌ایر از تاریخ پانزدهم حوت پروازهایش را به این ولایت قطع کرده است. او می‌گوید، علت توقف پروازهای کام‌ایر به این ولایت مشخص نیست.

آقای خیرزاده می‌گوید، نامه‌یی را از آدرس مقام ولایت بدخشان به شرکت کام‌ایر فرستاده‌اند و والی این ولایت هم در این باره با مسئولان این شرکت تلفنی صحبت کرده است. به گفتۀ او، مسئولان شرکت کام‌ایر وعده داده‌اند که پروازهایش به بدخشان را از سر خواهد گرفت.

معاون والی بدخشان با نگرانی از قطع پروازهای کام‌ایر به این ولایت می‌گوید، در شرایط کنونی که راه‌های زمینی با تهدیدات امنیتی روبه‌روست، پروازهای این شرکت برای رفت‌وآمد کارمندان دولتی و نهادهای غیردولتی یک سهولت است.

او تأکید می‌کند که تلاش‌های جدی برای از سرگیری پروازهای کام‌ایر به بدخشان ادامه دارد.

دیدگاه مسئولان شرکت هوانوردی کام‌ایر را در این باره به دست آورده نتوانستیم.

سیف‌الدین سایس، رئیس مجتمع جامعه مدنی بدخشان می‌گوید که شرکت کام‌ایر در حالی پروازهایش را به این ولایت قطع کرده که حدود ۷۰ درصد شاهراه بدخشان-بغلان به دست طالبان است و هر روز غیرنظامیان در این مسیر قربانی می‌دهند.

اعضای جامعه مدنی و باشند‌ه‌گان بدخشان از مسئولان محلی و مرکزی کشور و شرکت کام‌ایر می‌خواهند تا هرچه زودتر پروازهایش به این ولایت را از سر گیرد.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: