Asset 1SWN

سلام وطندار

پروازهای ملکی پس از ۱۲ سال در کندز از سرگرفته شد

kamair

پس چندین سال دادخواهی از سوی شماری از فعالان مدنی کندز، روند پرواز‌های ملکی کابل-کندز و برعکس آن با هواپیماهای شرکت خصوصی «کام‌ایر» امروز (سه‌شنبه، ۸ میزان/مهر) به گونۀ رسمی در این ولایت از سر گرفته شد.

کندز ولایت ناامنی در شمال‌شرق کشور می‌باشد که همواره گواه رویدادهای امنیتی بوده است. باشنده‌گان و شماری از کارمندان دولتی و نظامیان در این ولایت، از ۱۲ سال به این‌سو به دلیل نبود پروازهای ملکی، تهدیدات و مشکلات امنیتی در شاهراه کندز- بغلان از راه زمین نیز نمی‌توانستند به راحتی به کابل سفر کنند.

اعضای شورای ولایتی و باشنده‌گان کندز، از آغاز پروازهای ملکی در این ولایت استقبال می‌کنند و می‌گویند، در جریان بیش از یک دهۀ گذشته به دلیل تهدیدات امنیتی در شاهراه کندز- بغلان به سختی از راه زمین رفت‌وآمد می‌کردند. آنان می‌گویند، پس از آغاز پروازهای ملکی تمامی کارمندان اداره‌های دولتی، بازرگانان و غیرنظامیان می‌توانند با سهولت به کابل سفر کنند.

عبدالستار میرزکوال، والی کندز دو ماه پیش با آغاز کارش به مردم وعده سپرد که پروازهای ملکی را در این ولایت بازگشایی خواهد کرد. او می‌افزاید که در روزهای نزدیک از میدان هوایی کندز پروازهای خارجی نیز انجام خواهد شد.

محمدقاسم وفایی‌زاده، رئیس عمومی ادارۀ مستقل هوانوردی ملکی آغاز دو بارۀ پروازهای ملکی از ولایت کندز را پس از ۱۲ سال برای از میان برداشتن مشکلات مردم سودمند می‌داند.

در جریان ده سال گذشته با بسته‌بودن پروازهای ملکی از ولایت کندز، شماری از مسافران به ویژه کارمندان دولتی از مسیر راه کندز-بغلان و کندز-کابل از سوی طالبان ربوده شده و به قتل رسیده‌اند.

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام