مسئولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری کندز می‌گویند که بندر تجارتی شیرخان در این ولایت، از حدود یک هفته به این‌سو به‌روی واردات و صادرات وسایط اموال تجارتی تاجران بسته شده است.

مسعود وحدت، سخنگوی اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری کندز، به سلام‌وطندار می‌گوید که از هشت روز به این‌سو بندر شیرخان به‌روی اموال تاجران بسته شده است و حدود ۴۰۰ واسطۀ باربری این‌سوی مرز زیر بار متوقف‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ او، ادامۀ این وضعیت زیان‌های سنگینی را به بخش خصوصی به‌ویژه برای تاجران وارد کرده است. او می‌افزاید تنها به وسایطی که سبزی و رومی بار کرده باشند، از هر دو سمت اجازۀ عبورومرور داده می‌شود و به وسایطی دارای مواد تعمیراتی، سمنت، روغن و کود کیمیاوی اجازه داده نمی‌شود.

در همین حال، شماری از تاجران در کندز با نگرانی از این وضعیت می‌گویند که با بسته‌شدن این بندر به‌روی واردات و صادرات وسایط اموال تجارتی‌شان، بهای اجناس به‌ویژه مواد تعمیراتی و سمنت در ولایت‌های کندز، تخار، بغلان و بدخشان افزایش یافته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

ضیاءالحق ضیایی، یک تن از تاجران در کندز، به سلام‌وطندار می‌گوید با توجه به این‌که در ماه‌های حمل و ثور پروژه‌های ساخت‌وساز خانه‌ها بیش‌تر است و مردم به مواد تعمیراتی نیاز دارند، بسته‌ماندن بندر شیرخان ضربۀ محکمی به مردم و تاجران وارد می‌کند. این تاجر از مسئولان امارت اسلامی و جانب تاجیکستان می‌خواهد که این مشکل را هرچه زودتر حل کنند.

مسئولان امارت اسلامی و مقام‌های آن‌سوی مرز تاجیکستان هنوز در این باره اظهار نظری نکرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: