ولایت کندز با داشتن یک شاهراه عمومی در حوزۀ شمالشرق کشور سه ولایت از جمله بغلان، تخار و بدخشان را از این شاهراه با خود وصل میکند و از لحاظ ترانسپورتی ولایت استراتژیک در این حوزه محسوب میشود.

راننده‌گان موترها در گذشته‌ به‌خاطر راه‌گیری‌های غیرقانونی در این شاهراه شکایت داشتند، اما با روی‌کارآمدن دولت امارت اسلامی حالا این راننده‌گان از بهترشدن وضعیت ترانسپورت در این مسیرها خبر می‌دهند.

احسان‌الله، یک تن از راننده‌گان در کندز می‌گوید که با روی‌کارآمدن امارت اسلامی، امنیت شاهراه‌های شمال‌شرق بهتر شده است و راننده‌گان با فکر آرام از این مسیرها رفت‌وآمد می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

به گفتۀ او، در گذشته‌ در این مسیرها با وجودی که در دروازه‌های ورودی پول گرفته می‌شد، هم‌چنان راه‌گیری‌های دیگری هم در این مسیرها از راننده‌‌گان صورت می‌گرفت. او می‌افزاید که اکنون جلو راه‌گیری‌های غیرقانونی گرفته شده است و آنان تنها در دو نقطۀ مشخص مالیات ترانسپورتی پرداخت می‌کنند.

در همین حال، محمدیونس قاسمی، رئیس مجتمع شرکت‌ها و اتحادیه‌های ترانسپورتی در کندز می‌گوید که با روی‌کارآمدن دولت امارت اسلامی تمامی موترهای اتحادیه‌ها در این ولایت مصون بوده و نگرانی‌های راننده‌گان نیز برطرف شده است.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

از سویی هم، دکتر حسین، رئیس ترانسپورت امارت اسلامی در کندز می‌گوید که آنان نشست‌های متعددی با نماینده‌گان شرکت‌های مسافربری و راننده‌گان در این ولایت داشته‌اند و روی بهترشدن وضعیت ترانسپورتی تلاش می‌کنند. به گفتۀ او، افرادی که دست به آزارواذیت راننده‌گان بزنند را بازداشت و مجازات خواهند کرد.

کندز در شمال‌شرق کشور از ولایت‌هایی‌ست که چندین ولایت را با خود وصل کرده است و از طریق بندر شیرخان مرز مشترک با کشور تاجیکستان دارد. از این‌رو، رفع مشکلات ترانسپورتی برای راننده‌گان در این ولایت بااهمیت تلقی می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: