عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه، در رشته‌تویتی نوشته که اسد عباس، شارژدافر سفارت پاکستان در کابل با شیرمحمد عباس استانکزی، معین سیاسی این وزارت، دیدار کرده است. این دیدار، روز گذشته انجام شده است.

به گفته‌ی آقای بلخی، شیرمحمد عباس استانکزی در این دیدار با ابراز تسلیت به خاطر سیلاب‌زدگان در پاکستان، از آن کشور برای میزبانی از میلیون‌ها شهروند افغانستان از چهار دهه به این سو، سپاس‌گزاری کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

‏آقای استانکزی، افزوده است: «ما نمی‌خواهیم روابط میان دو کشور خدشه‌دار شود و سوءتفاهم‌هایی که ایجاد می‌شود، نمی‌تواند روابط میان دو‌ کشور را تخریب کند.»

در همین حال، شارژدافر سفارت پاکستان، گفته است که پاکستان با افغانستان ارزش‌های مشترک و روابط ناگسستنی دارد و مشکلات میان دو کشور ناشی از سوءتفاهم می‌باشد.

عکس: تویتر عبدالقهار بلخی

اسد عباس، افزوده است: «پاکستان در مقایسه با دیگران، برای افغانستان در بخش‌ تجارتی و سایر عرصه‌ها سهولت‌های زیادی فراهم کرده است و بدین منظور، راه تورخم به‌ طور ۲۴ ساعته به روی دادوستد تجارتی باز است.»

از سویی هم، ‏شیرمحمد استانکزی، گفته است که بعضی وقت‌ها مقام‌های پاکستانی «در‌ مورد ما چنان اظهاراتی ابراز می‌کنند که باعث آزردگی می‌شود و دو طرف باید به آن توجه جدی کنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

با این همه، شارژدافر سفارت پاکستان در کابل، وعده سپرده است که مشکلات موجود را حل کند و بهبود روابط دو کشور را مسئولیت این سفارت خوانده است.

این در حالی است که در این اواخر، مقام‌های امارت اسلامی و مقام‌های پاکستان، یک‌‌دیگر را روی شماری از مسائل متهم کرده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: