معین سیاسی وزارت امور خارجه، امروز در نشستی که به مناسب «روز جهانی گردش‌گری» در حال برگزاری است، می‌گوید که پاکستان در بدل هواپیماهای بی‌سرنشین امریکایی که از قلمرو فضایی‌اش وارد افغانستان می‌شود، میلیون‌ها دالر دریافت می‌کند.

شیرمحمد عباس استانکزی، معین سیاسی وازرت امور خارجه‌ی امارت اسلامی، امروز (سه‌شنبه، ۵ میزان) در این نشست، می‌گوید که پاکستان در بدل هر هواپیمای بی‌سرنشین امریکایی که از قلمرو فضایی‌اش وارد افغانستان می‌شود، میلیون‌ها دالر از امریکا دریافت می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

او می‌گوید که ویدیوهایی را در دست دارد که نشان می‌دهد، هواپیماهای بی‌سرنشین امریکایی از کجا بلند شده و از کدام مسیر وارد افغانستان می‌شود.

این در حالی است که چندی پیش، محمدیعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع امارت اسلامی، مدعی شده بود که هواپیماهای بی‌سرنشین امریکایی، از قلمرو فضایی پاکستان وارد افغانستان می‌شود.

مجاهد در آن زمان، از پاکستان خواسته بود که قلمرو فضایی خود را برای نقض حاکمیت ملی افغانستان، در اختیار امریکا نگذارد.

وزیر خارجه‌ی پاکستان در آن زمان، ادعای مجاهد را بی‌اساس خوانده و خواهان ارائه‌ی اسناد از سوی امارت اسلامی شده بود.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

استانکزی با اشاره به وضعیت بد اقتصادی پاکستان در چند ماه گذشته، به مقام‌های این کشور گفت که برای مبارزه با بحران اقتصادی کنونی پاکستان، باید راه دیگری را پیدا کنند؛ نه این که با بازگذاشتن حریم هوایی‌اش برای امریکا، از این کشور پول دریافت کنند.

پس از سقوط جمهوری و روی‌کارآمدن امارت اسلامی، جو بایدن، رییس جمهور امریکا ،گفته بود که از این پس از راه دور با تهدیدهای تروریستی در افغانستان مبارزه می‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: