مسئولان اتاق صنایع و معادن کابل از مشکلات کم‌بود برق در پارک‌های صنعتی شاکی‌اند و می‌گویند که کم‌بود برق سبب توقف فعالیت شماری از کارخانه‌ها شده است. سخی‌احمد پیمان، رئیس اتاق صنایع و معادن کابل، امروز در یک نشست خبری در کابل می‌گوید یکی از اساسی‌ترین مشکلاتی که کارخانه‌ها با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، کم‌بود برق است.

به گفتۀ آقای پیمان، نبود زمین برای کارخانه‌ها و خراب‌بودن مسیر این کارخانه‌ها، از چالش‌های دیگر آنان است. او می‌افزاید: «بیش‌ترین مشکلات را ما در پارک‌های صنعتی کابل در مورد برق داریم. تا زمانی که برق نباشد، صنعت، گردش، تولیدات و این همه بسیار مشکل است.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در حالی که توقف فعالیت شماری از کارخانه‌ها روی افزایش نرخ بی‌کاری اثرگذار است، مسئولان اتاق صنایع و معادن کابل می‌گویند که هم‌اکنون ۵۰ هزار تن از طریق پارک‌های صنعتی سرگرم کار اند.

در همین حال، شیرباز کمین‌زاده، رئیس اتاق صنایع و معادن افغانستان، در این نشست می‌گوید که اگر امارت اسلامی به آنان زمینۀ کارکردن را فراهم کند، آنان پیش‌رفت‌های قابل ملاحظه‌یی در عرصۀ صنعت خواهند داشت.

با این حال، مسئولان شرکت برق‌رسانی افغانستان یا برشنا می‌‌گویند که به مشکل کم‌بود برق صنعت‌کاران رسیده‌گی می‌کنند. عبدالرحمان رحمانی، رئیس تجارتی شرکت برشنا، می‌گوید که مسئولان این شرکت برای پیش‌رفت صنعت و اقتصاد افغانستان هرچه در توان داشته باشند، انجام می‌دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

هم‌چنان مقام ولایت کابل نیز به صنعت‌کاران وعدۀ هم‌کاری می‌دهد. ندامحمد ندیم، والی کابل می‌گوید که در هم‌کاری با وزارت صنعت و تجارت، به زودترین فرصت به مشکل آنان رسیده‌گی خواهند کرد.

گفتنی‌ست که با روی‌کارآمدن امارت اسلامی در کشور و بسته‌ماندن دارایی‌های افغانستان، بخش‌هایی از صنایع و معادن آسیب جدی دیده است. پیش از این مشکلات در اخذ پول از بانک‌ها، نیز از چالش‌های جدی اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان گفته شده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: