در تازه‌ترین نامه‌یی که از سوی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا دربارۀ وضعیت افغانستان به کانگرس این کشور فرستاده شده، آمده است که این کشور به پشتی‌بانی‌اش از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان ادامه می‌دهد.

رئیس‌جمهور آمریکا در این نامه افزوده است که پس از بیرون‌شدن سربازان خارجی از افغانستان، از تهدیدهای هراس‌افگنی چشم‌‌پوشی نمی‌کند و توانایی خود را برای پیش‌گیری از به‌میان‌آمدن دوبارۀ این تهدیدها و مبارزه با هراس‌افگنی، تنظیم مجدد خواهد کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در این نامه نیز آمده است: «ایالات متحدۀ آمریکا از گفت‌وگوهای صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان که با هم‌کاری سازمان ملل متحد برگزار می‌شود، کامل پشتی‌بانی می‌کند و از دیگر کشورها در منطقه به‌ویژه پاکستان می‌خواهد اقدامات بیش‌تر را به‌خاطر پشتی‌بانی از آوردن ثبات در افغانستان انجام دهد.»

در همین حال، روز گذشته جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز گفت جنرال مک کنزی، فرمانده سنتکام/فرماندهی مرکزی آمریکا و هم‌کارانش روی توافقات قراردادی کار می‌کنند که بتوانند در آینده پشتی‌بانی‌هایی چون حفظ و مراقبت از هواپیماهای نیروهای امنیتی به گونۀ دوام‌دار فراهم شود.آگاهان امور ادامۀ پشتی‌بانی‌ آمریکا از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را کمک‌کننده می‌خوانند و می‌گویند که مؤثریت این پشتی‌بانی‌ها، وابسته به مدیریت درست است.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

عتیق‌الله امرخیل، آگاه نظامی به این باور است که از سال‌ها به این‌سو عملیات‌های نظامی از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی انجام می‌شود و تنها نیاز است تسهیلات و تجهیزات لازم در اختیار آن‌ها قرار داده شود.

پیش از این فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرده که روند بیرون‌شدن سربازان آمریکایی از افغانستان، ۵۰ درصد تکمیل شده و براساس برنامۀ جو بایدن، قرار است روند بیرون‌شدن این نیروها تا ۱۱ سپتامبر ام‌سال تمام شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: