هدایت‌الله بدری، سرپرست وزارت مالیه، عصر روز گذشته (دوشنبه، بیست‌وهفتم سرطان) به دایکندی سفر و با مقام‌های محلی و شماری از بزرگان و عالمان دین این ولایت، دیدار و گفت‌وگو کرده است.

او در این دیدار به باشنده‌گان و مقام‌های محلی دایکندی وعده سپرده که کار تمامی پروژه‌‎های توسعه‌یی نیمه‌‎کارۀ این ولایت که از سال‌های گذشته باقی مانده است‌‏، از سر گرفته می‌شود و پروژه‌‌هایی که پیش‌رفت فیزیکی آن بالا باشد، در اولویت قرار خواهند داشت.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سیدمصطفی صالح، رئیس اطلاعات و فرهنگ دایکندی، می‌گوید: «آقای بدری با شماری از مقام‌های محلی، علما و بزرگان مردمی دیدار کرده و مشکلات مردم دایکندی را از زبان آنان شنیده‌ است.»

به گفتۀ رئیس اطلاعات و فرهنگ دایکندی، سرپرست وزارت مالیه بر حل مشکلات مردم، تکمیل پروژه‌های زیربنایی و جمع‌آوری درآمدها تأکید کرده ‏است.

در این دیدار، مسئولان ادارۀ محلی دایکندی مشکلات و چالش‌های مالی‌شان را نیز با سرپرست وزارت مالیه در میان گذاشته‌ و خواهان حل آن شده‌اند.

سرپرست وزارت مالیه تأکید کرده ‏است که مشکلات و خواست‌های باشنده‌گان دایکندی را جمع‌آوری و با دیگر مقام‌های مرکزی شریک خواهد کرد.

از سویی هم، بزرگان مردمی دایکندی در دیدار با سرپرست وزارت مالیه، از او خواهان اختصاص بودجۀ بیش‌تر به باشنده‌گان این ولایت شده‌‎‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

محمدعلی ارزگانی، یک تن از بزرگان مردمی دایکندی، در این دیدار تخصیص بودجه برای ساخت میدان‌هوایی نیلی، تکمیل پروژه‏‌های نیمه‌تمام، اتصال سرک قیرریزی دایکندی به بامیان و کابل و تخصیص بودجه برای ساخت شبکۀ آب‌رسانی شهرک جدید نیلی را، از خواست‌های باشنده‌گان دایکندی بیان کرده است.

به گفتۀ ارزگانی، نظام پیشین تاکنون از بعضی سکتورهای خصوصی، شرکت‎ها و دکان‌داران دایکندی مقروض است و به این مشکل باید توجه صورت بگیرد و از سویی هم، برنامۀ دسترخوان ملی که در گذشته در این ولایت تطبیق شده بود، اما تاکنون بودجۀ آن پرداخت نشده است و نیاز جدی‌ست که به این مشکلات از سوی امارت اسلامی رسیده‌گی صورت گیرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: