انعام‌الله سمنگانی، از معاونان سخنگوی امارت اسلامی، ساعتی پیش در رشته‌ توییت‌هایی گفته که نشست کمیسیون اداری به ریاست عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست‌الوزرا و نیز معاون دوم رئیس‌الوزرای امارت اسلامی، امروز (پنج‌شنبه، بیست‌و‌دوم ثور) برگزار شده است.

به گفتۀ او، در این نشست روی موضوع‌های گونه‌گون از جمله چاپ شناس‌نامۀ برقی با لوگوی «امارت اسلامی» و فُرمت جدید، تدارک و خریداری تیل مورد نیاز وسایط وزارت‌ها و ریاست‌های مستقل و ‏طی مراحل روند تدارکاتی پروژه‌های شرکت مخابراتی افغان تیلیکام، پس از بحث و تبادل نظر، «تصمیم‌های لازم» گرفته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

انعام‌الله سمنگانی افزوده که در این نشست هم‌چنان چه‌گونه‌گی انتقال امور اداری ولسوالی خُلم از بدنۀ ولایت بلخ به ولایت سمنگان، ترتیب بیلانس شرکت دولتی ملی‌ بس از سال‌های گذشته و بررسی تشکیل و بودجۀ شهرداری‌ها که در سال ۱۴۰۰ منظور نشده بود، پس از بحث و تبادل نظر تصمیم‌های لازم گرفته شده است.

کمیسیون اداری هم‌چنان هیأتی را برای بررسی چه‌گونه‌گی خریداری وسایط نقلیه از کشور اوزبیکستان توظیف کرده است. حدود نُه ماه از روی‌کارآمدن دوبارۀ امارت اسلامی در افغانستان می‌گذرد. در این مدت، امارت اسلامی گذرنامه و شناس‌نامۀ برقی را با لوگوی جمهوری اسلامی افغانستان چاپ و توزیع کرده‌ است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: