در یک کارگاه برای ۴۲۷ زن و ۷۳ پسر بی‌بضاعت در شهر پلخمری، مرکز ولایت بغلان، زمینه‌ی آموزش فن و حرفه فراهم شده است.

قرار است در این کارگاه، سوادآموزی، خیاطی، چرمه‌دوزی و ترمیم موترسایکل آموزش داده شود. این کارگاه به هزینه‌ی ۱۰ میلیون افغانی به هم‌کاری چندین نهاد مددرسان ایجاد شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

نصرت‌الله پارسا، رییس کار و امور اجتماعی بغلان، می‌گوید که این کارگاه شش ماه ادامه خواهد داشت.

در همین حال، شماری از بانوانی که در این کارگاه راه یافته اند، می‌گویند که با فراگیری آموزش حرفه می‌خواهند مشکلات اقتصادی خود و خانواده‌های شان را حل کنند.

شبانه، از بانوانی که در این کارگاه اشتراک کرده، به سلام‌وطندار می‌گوید: «من می‌خواهم که توسط همین خیاطی به خانواده‌ام کمک مالی خوبی انجام بدهم، به خاطری که خیاطی به تمام خواهران ضروری است و تمام خواهران باید کار خیاطی را انجام بدهند. این خیاطی برای شش ماه می‌باشد و ما می‌خواهیم که این برنامه ادامه داشته باشد تا ما همه‌چیز را مکمل یاد بگیریم.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

صابره، از دیگر بانوانی که در این کارگاه اشتراک کرده، نیز به سلام‌وطندار می‌گوید: «هدف اصلی ما تنها کمک‌گرفتن نیست و ما می‌خواهیم یک چیزی را یاد بگیریم تا در زندگی خود استفاده کنیم. بعد از این شاید بتوانیم برای خود دکان‌ها بسازیم، فروش‌گاه‌ها بسازیم.»

ریاست کار و امور اجتماعی بغلان، می‌گوید که این کارگاه اکنون تنها در شهر پلخمری ایجاد شده است و آنان می‌خواهند که این برنامه‌ها را در ولسوالی‌های این ولایت برای زنان و مردان بی‌بضاعت وسعت بخشند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: