مسئولان انستیتیوت فنی و حرفه‌یی افغان-کوریا از گشایش بزرگ‌ترین پروژۀ آموزش‌های فنی و حرفه‌یی زیر نام «مرکز ملی برتر» در این نهاد آموزشی خبر می‌دهند.

میرجلال‌الدین هشام، رئیس انستیتیوت فنی و حرفه‌یی افغان-کوریا می‌گوید که ارزش این پروژه به ۱۰ میلیون دالر می‌رسد و این پول در بخش ارتقای ظرفیت معلمان، رشد نصاب آموزشی دانش‌جویان، ارزیابی بازار کار کشور و خرید تجهیزات به این مرکز هزینه می‌شود.

رئیس انستیتیوت فنی و حرفه‌یی افغان-کوریا نیز بیان می‌کند که این پول از سوی کوریای جنوبی و یونسکو (نهاد آموزشی سازمان ملل متحد در افغانستان) در اختیار انستیتیوت فنی و حرفه‌یی افغان-کوریا قرار می‌گیرد و انتظار می‌رود حکومت زمینۀ تطبیق این پروژه را فراهم کند.

در همین حال، بشیراحمد ته‌ینج، وزیر کار و امور اجتماعی می‌گوید که تطبیق پروژۀ «مرکز ملی برتر» تغییر مثبت در این نهاد آموزشی به‌میان می‌آورد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

چوی تی‌هو، سفیر کوریای جنوبی در افغانستان در مراسم گشایش پروژۀ آموزش‌های فنی و حرفه‌یی «مرکز ملی برتر» می‌گوید که بخش قابل ملاحظۀ این پول باید برای رشد نصاب آموزشی ارتقای ظرفیت این نهاد هزینه شود.

این در حالی‌ست که جوردن نیدو، نمایندۀ یونسکو بیان می‌کند که با وجود تمام تلاش‌ها هنوز هم فرصت‌های آموزشی برای شهروندان این کشور به‌ویژه زنان فراهم نشده است. به گفتۀ او، با آن‌که ۷۰ درصد جمعیت افغانستان شامل نیروی کار این کشور می‌شود، اما زمینۀ کاری برای این قشر مساعد نیست و این امر سبب ایجاد مشکلات شده است.

انستیتیوت فنی و حرفه‌یی افغان-کوریا مربوط وزارت کار و امور اجتماعی می‌شود که جوانان را در بخش‌های انگلیسی، کمپیوتر، خیاطی،  ولدنگ‌کاری و ترمیم موتر به گونۀ مسلکی آموزش داده و زمینۀ کار را نیز به آنان مساعد می‌کند.

محوطۀ انستیتیوت فنی و حرفه‌یی افغان-کوریا

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: