در شرایطی که بسیاری از شهروندان به دلیل ناتوانی در پرداخت هزینه‌ی درمان شان در هنگام بیماری به شفاخانه‌ مراجعه نمی‌کنند، جمعی از پزشکان به تازگی شفاخانه‌ای را زیر نام «مجتمع دکتوران طلوع خدمت» برای ارائه‌ی خدمات درمانی به نیازمندان در جاده‌ی دارالامان شهر کابل ایجاد و افتتاح کرده اند.

این مجتمع در بخش‌های نسایی-ولادی، دندان پزشکی و جراحی عمومی به نیازمندان خدمات ارائه می‌کند. هادیه سلیم، یک تن از پزشکان در مجتمع دکتوران طلوع خدمت، به سلام‌وطندار می‌گوید: «اکنون بیش‌تر مرگ‌و‌میر در میان خانم‌های باردار است و خانم‌ها به دلیل مشکلات اقتصادی به شفاخانه‌ها مراجعه نمی‌کنند و این مجتمع برای عرضه‌ی خدمات صحی به این خانم‌ها، فعالیتش را آغاز کرده است.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

مریم، باشنده‌ی کابل که برای درمان به این شفاخانه مراجعه کرده است، می‌گوید: «هنگامی که به این کلینیک مراجعه کردم، متوجه شدم که فیس آن کم‌تر است و معاینات را خوب انجام می‌دهد. ما از خدمات درمانی در این مجتمع راضی هستیم؛ چون به ما مفید بوده است.»

پزشکان در مجتمع طلوع خدمت، ارائه‌ی خدمات صحی به نیازمندان را، مهم‌ترین انگیزه‌ی ایجاد این شفاخانه عنوان می‌کنند. وسیم نظامی، پزشک دندان در این مجتمع، می‌گوید: «من از دو رشته‌ی استوماتولوژی/پزشکی دندان و فارمسی فارغ شده‌ام و حدود ۱۰ سال تجربه‌ی کاری دارم. همه‌ی ما این جا جمع شده‌ایم که خدمات صحی را به نیازمندان عرضه کنیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

شکرالله فایض، یک تن از بیمارداران در مجتمع دکتوران طلوع خدمت، می‌گوید: «طلوع خدمت، واقعاً خدمت می‌کند. من همسرم را این جا آورده‌ام، چندین دندانش از بین رفته و با هزینه‌ی کم‌تر درمان شده است.»

این در حالی است که بر اساس آمار رسمی، وزارت صحت عامه تنها سه درصد خدمات درمانی در کشور را ارائه می‌کند و در سوی دیگر، بیش‌تر شهروندان به دلیل ناداری، توان پرداخت هزینه‌ی درمان در درمان‌گاه‌های خصوصی را ندارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: