نخستین مرکز آموزشی رایگان در جوزجان به‌روی دختران و پسران این ولایت گشایش یافت. در این مرکز آموزشی که دارای کتاب‌خانۀ مجهز با ۲۵ هزار جلد کتاب است، در چند زمان درسی ۱۰۰۰ دختر و پسر آموزش می‌بینند.

محمدطاهر جواد، رئیس معارف جوزجان، از گشایش این مرکز از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت استقبال می‌کند و می‌گوید که با افتتاح این مرکز، جوانان و نوجوانان بسیاری می‌توانند آموزش ببینند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفتۀ رئیس معارف جوزجان، پیش از این جوانان و نوجوانان بسیاری در این ولایت به‌دلیل نبود امکانات مالی از آموزش بازمانده بودند که اکنون گشایش این مرکز، ناامیدی را از دل جوانان و خانواده‌های نیازمند می‌زداید.

در همین حال، ذبیح‌الله حسینی، رئیس مالی و اداری مقام ولایت جوزجان، تأکید می‌کند که امارت اسلامی در راستای پرورش فرزندان کشور و فراهم‌کردن زمینۀ آموزش به آنان، طرح‌ها و برنامه‌های مهمی را روی‌دست دارد که یکی پی دیگری عملی خواهند شد.

شماری از جوانان که برای آموزش در این مرکز نام‌نویسی کرده‌اند می‌گویند که پیش از این توان پرداخت پول به مرکزهای آموزشی را نداشتند و گشایش این مرکز دوباره آنان را به فراگیری علوم معاصر تشویق کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این جوانان از گشایش این مرکز آموزشی استقبال و آن‌ را یک گام مهم و مثبت برای آیندۀ‌شان عنوان می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: