دو بخش جدید برای اجرای جراحی چشم در شفاخانۀ نور شهر کابل ایجاد و امروز از سوی مسئولان وزارت صحت عامه به بهره‌برداری سپرده شد. به گفتۀ مسئولان این وزارت، این بخش‌ها به ارزش ۲۰.۳ میلیون کلدار پاکستانی به کمک مالی یک نهاد پاکستانی ایجاد شده‌ است.

مسئولان می‌گویند که با ایجاد بخش‌های جدید، شفاخانۀ نور کابل از این پس می‌تواند جراحی پلاستیک چشم، سوء شکل، برداشتن تومورها و جراحی‌های پردۀ چشم را انجام دهد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ آنان، تیمی از پزشکان و متخصصان پاکستانی نیز به این شفاخانه آمده‌اند و در مدت شش روز بیماران را به‌طور رایگان درمان می‌کنند.

داوود منصوری، رئیس دفتر وزارت صحت عامه، در این باره می‌گوید: «ما با تلاش‌های زیاد به هم‌کاری نهاد الخدمت کشور پاکستان این بخش‌ها را ایجاد کردیم و هم‌چنان تلاش داریم که دیگر متخصصان از بعضی کشورها را این‌جا بیاوریم تا ارتقای ظرفیت صورت بگیرد.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با این حال، پزشکان در شفاخانۀ نور شهر کابل، می‌گویند که با کم‌بود امکانات و نبود تعمیر مناسب روبه‌رو اند و خواهان توجه حکومت سرپرست هستند.

این در حالی‌ست که در این اواخر نگرانی‌ها مبنی بر کم‌بود وسایل و تجهیزات پزشکی و دارو در مرکزهای صحی و شفاخانه‌‌های کشور بیش‌تر شده ‌است. در کنار این، کم‌بود و بی‌کیفیت‌بودن خدمات صحی نیز هم‌واره شکایت شهروندان و مراجعان مرکزهای صحی کشور را برانگیخته است.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: