نمایش‌گاه‌‌ چهارروزه‌ی«آثار آیات قرآنی استادان و هنرجویان انجمن خطاطان هرات» امروز (شنبه، ۱۱ حمل) در هرات، گشایش یافت.

عبدالجلیل توانا، رییس انجمن خطاطان هرات، می‌گوید که این نمایش‌گاه به هدف ایجاد انگیزه به هنرمندان و معرفی این هنر برگزار و در آن ۱۰۰ اثر هنری به نمایش‌ گذاشته شده است. او می‌افزاید: «ما اثرهایی داریم که به سطح ممتاز و استادی یعنی به سطح بین‌المللی کار شده است که می‌توانیم به صراحت بگوییم که ما می‌توانیم به نمایشگاه‌های بین‌المللی هم شرکت کنیم با همین اثرهایی که استادان ما کار کرده اند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

حمیدالله غیاثی، آمر فرهنگ و هنر ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات نیز، می‌گوید که برای گسترش هنر خطاطی و پشتیبانی از هنرمندان در این بخش تلاش دارند فرصت‌های کاری را به آن‌ها فراهم کنند.

«هنرمندان در بخش‌های گوناگون از جمله خطاطی، نقاشی، خوش‌نویسی، میناتوری و سایر هنرها در شهر و دیار ما طرف‌داران خاص خود را دارد و ریاست اطلاعات و فرهنگ در کنار شان بوده و کوشش کرده است فرصت‌ها و بسترهای فعالیت کار هنری را به آن‌ها فراهم کند.»

در سوی دیگر، اشتراک‌کنندگان این نمایش‌گاه، با ابراز خرسندی از برگزاری این نمایش‌گاه می‌گویند که برای گسترش هنر خطاطی و تشویق خطاطان برگزاری این چین نمایش‌گاه باید افزایش یابد.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

محمدابراهیم، اشتراک‌کننده، می‌گوید: «در طول تاریخ حمایت از هنرمندان به خصوص خوش‌نویسان، به اندازه‌‌ای که انتظار می‌رفت انجام نشده است. خواست ما این است که حمایت‌شان را از هنرمندان و خطاطان بیش‌تر کنند.»

دو روز نخست نمایش‌گاه «آثار آیات قرآنی استادان و هنرجویان انجمن خطاطان هرات» برای مردان و دو روز پایانی آن، برای زنان اختصاص یافته و در آن گونه‌های خط مانند ثلث، نستعلیق، شکسته نستعلیق و کوفی به نمایش گذاشته شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: