مسئولان نهاد «مینه» در کابل، روز گذشته (چهارشنبه، ۲۶ میزان) در یک نشست خبری گفتند که از دو هفته به این سو کارزار کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه در هرات را آغاز کرده اند و این کارزار هنوز هم ادامه دارد.

مسئولان این نهاد، می‌افزایند چند بسته‌ی کمکی را که از شهروندان جمع‌آوری کرده، به ۲۰۰ خانواده‌ای که در اثر زمین‌لرزه‌های پسین در هرات آسیب دیده اند، انتقال می‌دهند.

عایشه قاضی، مؤسس نهاد «مینه»، می‌گوید که بسته‌های کمکی جمع‌آوری‌شده شامل پنج هزار جوره لباس گرم زمستانی و شماری از بسته‌های بهداشتی به زنان و کودکان است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

او می‌افزاید: «پنج هزار جوره لباس گرم زمستانی و بسته‌های بهداشتی به زنان و کودکان از طرف مردم کمک شده و امروز به هرات انتقال می‌یابد و باید کارزار سراسری در کشور برای کمک به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه در هرات آغاز شود.»

فرخنده، یکی از رضاکاران نهاد «مینه»، می‌گوید از مؤسسه‌های ملی و بین‌المللی می‌خواهد که به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه در هرات کمک‌رسانی کنند.

او می‌افزاید: «یک حس هم‌دردی بین مردم ایجاد شود و دردی که به هر هم‌وطن ما می‌رسد، بین ما مشترک است و این کمپاین باید در سراسر کشور برگزار شود.»

سعدیه، یکی از نماینده‌های مکتب «حسنات»، می‌گوید که برای آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه در هرات، کمک از مردم جمع‌آوری کرده و به دلیل نیاز بیش‌تر مردم به کمک، به این کارزار پیوسته است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او می‌‌افزاید: «لباس، ظروف و هر آن چه در خانه کار است، از مردم جمع‌آوری شده و به این‌ جا آورده شده است که به مردم برسد و حالا دیدم که به مردم هرات انتقال می‌یابد.»

این در حالی است که نهاد «مینه» خواهان کارزار سراسری در کشور شده و پیش از این نیز، کارزارهای جمع‌آوری کمک در شماری از ولایت‌ها راه‌اندازی شده است.

گفتنی است که سه روز پیش برنامه‌ی جهانی غذای سازمان ملل متحد، گفته بود که زمین‌لرزه‌های پسین در شمال‌غرب افغانستان، به روستاهایی آسیب رسانده است که باشندگان آن پیش از این نیازمند کمک‌های فوری بودند. به گفته‌ی این برنامه، برای کمک به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه در هرات، به ۱۹ میلیون دالر نیاز است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: