مسئولان محلی هرات، می‌گویند که این برنامه شش ماه پیش از سوی مؤسسه‌ی «هِلپ/Help» در افغانستان و به هم‌آهنگی ریاست کار و امور اجتماعی این ولایت، برای دختران و پسران راه‌اندازی شده بود که امروز موفقانه به پایان رسید.

محمدآصف فولاد، رییس عمومی مؤسسه‌ی «هِلپ» در افغانستان، می‌گوید که در این دور ۵۵۰ تن که شامل ۳۵۰ پسر و ۲۰۰ دختر بودند، پس از آموزش از چندین حرفه فارغ شدند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

به گفته‌ی آقای فولاد، بیش‌تر اشتراک‌کنندگان این برنامه را کودکان خیابانی تشکیل می‌دهند که پس از آموزش توانسته اند حرفه‌های مختلف را یاد بگیرند و برای خانواده‌های شان کار کنند.

میرزا ابومحمد منصور، رییس کار و امور اجتماعی هرات که در این برنامه حضور داشت، ضمن قدردانی از برنامه‌های مؤثر مؤسسه‌ی «هِلپ»، می‌گوید‌ که هم‌اکنون ۲۵۰۰ تن که شامل دختران و پسران می‌شوند، در این ولایت سرگرم یادگیری فن و حرفه در نهادهای مختلف هستند.

آقای منصور، می‌افزاید که آنان تلاش می‌کنند تا بتوانند در هم‌کاری مؤسسه‌ها زمینه‌ی آموزش فن و حرفه را به بیش از ۴۰۰۰ تن در این ولایت فراهم کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

از سویی هم، شماری از کسانی که از این برنامه فارغ شده اند، می‌گویند که آنان پس از این می‌توانند با استفاده از حرفه‌ای که یاد گرفته اند، در اقتصاد خانواده‌های شان کمک کنند.

به گفته‌‌ی مسئولان، این افراد از حرفه‌های برق‌کشی، نل‌داونی، ترمیم ماشین‌آلات، خیاطی، خامک‌دوزی و بافندگی، سند فراغت به دست آورده اند و برای شان نیز ابزار کار از سوی مؤسسه‌ی «هِلپ» توزیع شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: