شماری از باشندگان ولسوالی‌های مختلف لوگر، از کیفیت پایین و بهای بلند دارو در داروخانه‌های خصوصی در این ولایت، شکایت دارند.

آن‌ها، به سلام‌وطندار می‌گویند که بهای دارو در داروخانه‌های خصوصی در شهر پل‌علم، مرکز لوگر و شماری از ولسوالی‌های اطراف آن، به گونه‌ی خودسرانه تعیین می‌شود.

باشندگان لوگر، از ریاست صحت عامه‌ی این ولایت، می‌خواهند که کیفیت و بهای داروها در داروخانه‌های این ولایت را کنترل کند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

بسم‌الله، باشنده‌ی لوگر، می‌گوید: «پزشکان هر نوع دارویی را که تجویز می‌کنند، مجبوریم آن را بخریم. این دوا را پزشک برای من نوشته است و من آن را به بهای ۳۰۰۰ افغانی خریدم. دولت باید نرخ، تاریخ و کیفیت دوا را به گونه‌ی کامل کنترل کند.»

از سویی هم، شماری از بیماران در لوگر، می‌گویند که داروخانه‌های خصوصی در برخی از مناطق دوردست در این ولایت، داروهای تاریخ‌گذشته را به بیماران می‌فروشند.

شکرالله، بیمار در یکی از داروخانه‌های شهر پل‌علم، می‌گوید: «دارو وجود دارد؛ اما قیمت‌ها بالاست و کیفیت خوبی ندارند. برخی از آن‌ها تاریخ ندارند. مسئولان بسیاری از داروخانه‌ها به باشندگان مناطق دورافتاده یا بی‌سواد، داروی تاریخ‌گذشته را می‌فروشند.»

با این حال، مسئولان ریاست صحت‌ عامه‌ی لوگر، می‌گویند که برای حل این مشکل یک کمیته تعیین شده است و پس از ولسوالی چرخ، کیفیت و بهای دارو در شهر پل‌علم نیز کامل کنترل خواهد شد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سیدرحمان قادری، رییس صحت‌ عامه‌ی لوگر، می‌گوید که با هر داروخانه‌ی خصوصی در شهر پل‌علم و ولسوالی‌های دیگر این ولایت که داروهای بی‌کیفیت، تاریخ‌گذشته و با بهای بلند را به بیماران بفروشد، برخورد جدی خواهد شد. او، می‌گوید: «اکنون مسئولان ولایتی در هم‌آهنگی با ریاست صحت عامه، کیفیت و بهای دواها را در ولسوالی چرخ بررسی می‌کنند و پس از تکمیل‌شدن آن،  کیفیت، تاریخ و قیمت دواها در شهر پل‌علم بررسی خواهد شد تا این مشکل به طور کامل برطرف شود.»

گفتنی است که باشندگان شماری از ولایت‌های دیگر نیز از فروخته‌شدن داروهای بی‌کیفیت و تاریخ‌گذشته و هم‌چنان به بهای بلند در داروخانه‌ها، شکایت دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: