شماری از باشنده‌گان هلمند از کم‌بود پزشکان متخصص زن در این ولایت شکایت دارند. آنان می‌گویند که به‌دلیل کم‌بود پزشکان متخصص زن، ناگزیر اند زنان بیمار را برای تشخیص و درمان به دیگر ولایت‌ها یا حتی خارج از کشور ببرند. 

باشنده‌گان از مسئولان وزارت صحت عامه می‌خواهند که هر چه زودتر این مشکل را در این ولایت حل کنند.

سمیع‌الله، یک تن از باشنده‌گان هلمند، به سلام‌وطندار می‌گوید: «به همین دلیل اکثر خانواده به کشورهای خارجی می‌روند، تشخیص بیماری را در دیگر ولایت‌ها انجام می‌دهند؛ زیرا در این‌جا بیماری تشخیص داده نمی‌شود. متخصصانی در این جا وجود ندارند که بتوانند بیماری را تشخیص دهند.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، فیض‌الله اندیوال، یک تن از پزشکان هلمند، می‌گوید که نبود پزشک متخصص زن در بخش صحی جامعه یک مشکل جدی به‌شمار می‌رود. به گفتۀ او، متخصصان زن در هنگام ولادت برای جلوگیری از مرگ‌ومیر کودکان و مادران نقش مهم ایفا می‌کنند.

با این حال، سیداحمد سعید، رئیس صحت عامۀ هلمند، نیز کم‌بود پزشکان متخصص زن در این ولایت را می‌پذیرد، اما می‌گوید که هم‌اکنون سه متخصص زن در این ولایت مشغول ارائۀ خدمات صحی‌اند.

او می‌افزاید که از میان این سه متخصص زن، دو تن آنان به تازه‌گی استخدام شده‌اند که تا حدی از مشکلات صحی در این ولایت کاسته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

گفتنی‌ست که هم‌اکنون به تعداد ۸ زن دیگر نیز در حال گذراندن دورۀ عملی و نظری تخصصی در این ولایت هستند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: