پزشکان و کارمندان شفاخانۀ کووید ۱۹ فاریاب صبح امروز در شهر میمنه، مرکز این ولایت نشست اعتراضی برگزار کردند و خواهان پرداخت حقوق‌شان شدند.

حبیب‌الله کاکر احمدی، یکی از پزشکان شفاخانۀ کووید ۱۹ فاریاب، به سلام‌وطندار می‌گوید که حدود ۱۰ ماه می‌شود معاش دریافت نکرده است و با فقر اقتصادی زنده‌گی می‌کند.

به گفتۀ این پزشک، پزشکان به تعهدشان در برابر مردم عمل کرده‌اند، اما از این بیش‌تر نمی‌توانند رضاکارانه به مردم خدمت کنند و خواهان پرداخت حقوق‌شان‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

حبیب‌الله کاکر احمدی می‌افزاید: «با دیگر داکتران/پزشکان تصمیم داریم که یک هفتۀ دیگر با قبول مشکلات کار بکنیم. اگر در جریان این هفته به ما رسیده‌گی صورت نگیرد، درب شفاخانه را می‌بندیم؛ چون ما همه‌گی خانواده داریم و مشکلات‌ زیادی داریم و از جامعۀ جهانی می‌خواهیم که معاشات ما را بپردازد.»

در همین حال، محمدداوود، یکی از پرستاران شفاخانۀ کووید ۱۹ فاریاب می‌گوید که پرداخت‌نشدن حقوق‌شان، آن‌ها را با مشکلات بسیاری روبه‌رو کرده است. او تأکید می‌کند که اگر حقوقش پرداخت نشود، وظیفه‌اش را ترک می‌کند.

محمدداوود می‌گوید: «تنها همین امروز سه واقعۀ مثبت کرونا در این شفاخانه ثبت شده است. اگر ما وظیفه را ترک بکنیم، مردم با مشکلات زیاد روبه‌رو می‌شوند و خواهش ما این است که حقوق ما پرداخت شود.»با این حال، زمان اعظمی، رئیس شفاخانۀ کووید ۱۹ فاریاب با تأیید مشکلات پزشکان و کارمندان این شفاخانه، می‌گوید که مشکلات آنان از طریق ریاست صحت عامۀ این ولایت به گوش مسئولان بانک مرکزی رسانده شده، اما این بانک برخلاف تعهداتش دفترش را پس از تحولات پسین به‌روی پروژۀ بخش کووید ۱۹ بسته است.

رئیس شفاخانۀ کووید ۱۹ فاریاب از جامعۀ جهانی می‌خواهد که هرچه زودتر معاشات پزشکان را پرداخت کند تا از فاجعۀ انسانی جلوگیری شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «من تأیید می‌کنم که ۱۰ الی ۱۱ ماه می‌شود که داکتران/پزشکان بخش کووید ۱۹ معاش دریافت نکرده‌اند. هم‌چنان جامعۀ جهانی که گفته بود تا سال ۲۰۲۴ این‌ها را تمویل می‌کند، حالا دفترش را بسته، داکتران را رها کرده است. ما از جامعۀ جهانی تقاضا می‌کنیم که به این مسأله توجه کند.»

رئیس شفاخانۀ کووید ۱۹ فاریاب هم‌چنان از افزایش ۳۰ درصدی روی‌دادهای مثبت کرونا در این ولایت خبر می‌دهد و می‌گوید که احتمال دارد در آینده‌ درصدی مبتلایان به این ویروس در این ولایت افزایش یابد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: