پزشکان و کارمندان شفاخانۀ کووید ۱۹ بغلان، امروز در برابر ساختمان این شفاخانه دست به اعتراض زدند. آنان می‌گویند که از شش ماه به ‌این‌سو حقوق‌شان را دریافت نکرده‌اند و در بی‌سرنوشتی به‌سر می‌برند.

آنان تأکید می‌کنند که این شفاخانه با کم‌بود دارو و تجهیزات روبه‌روست و اگر به‌زودی به این مشکلات رسیده‌گی نشود، این شفاخانه بسته خواهد شد.

فهیم مرادی، مسئول فارمسی شفاخانۀ کووید ۱۹ بغلان می‌گوید که از شش ماه به ‌این‌سو حقوقش پرداخت نشده است و با هزینۀ شخصی به کار می‌رود. او می‌افزاید که هیچ نهادی تاکنون  به مشکلات آنان رسیده‌گی نکرده و این شفاخانه در حال فروپاشی‌ست.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

لیلا، یکی از پرستاران این شفاخانه نیز می‌گوید که تنها نان‌آور خانواده‌اش است و اکنون به‌دلیل پرداخت‌نشدن معاشش نمی‌تواند نیازهای خانواده‌اش را تأمین کند.

کارمندان شفاخانۀ کووید ۱۹ بغلان تأکید می‌کنند که با کم‌بود اکسیژن، دارو، مواد غذایی و سوخت رو‌به‌رو اند. به گفتۀ آنان، پزشکان حتی از بودجۀ شخصی‌شان به بیماران مواد غذایی و سوخت خریداری می‌کنند.

این اعتراض‌کننده‌گان می‌افزایند که به‌دلیل نبود دارو و مواد غذایی و سوخت، در حالی‌که با آمدن فصل سرما، مبتلایان کووید ۱۹ در حال افزایش است، ناگزیر شده‌اند بیماران را مرخص کنند.

به گفتۀ آنان، مسئولان امارت اسلامی گفته‌اند که بودجۀ معاشات‌شان از سوی ایالات متحده آمریکا بسته شده و به این دلیل تاکنون پرداخت نشده است. اعتراض‌کننده‌گان از آمریکا می‌خواهند که پول‌های منجمدشدۀ افغانستان را آزاد کند تا مشکلات آنان حل شود.

آنان هم‌چنان هشدار می‌دهند که اگر به‌زودی به مشکلات‌شان رسیده‌گی نشود، اعتصاب کاری می‌کنند و شفاخانه نیز به‌دلیل کم‌بود دارو، مواد غذایی و سوخت بسته خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

باشنده‌گان بغلان نیز شاکی‌اند که نبود دارو و امکانات در شفاخانۀ کووید ۱۹ این ولایت آنان را با مشکلات بسیاری روبه‌رو کرده است و به بیماران رسیده‌گی نمی‌شود.

در همین حال، خالد هجران، رئیس صحت عامۀ بغلان مشکلات در شفاخانۀ کووید ۱۹ این ولایت را تأیید می‌کند و می‌گوید که به‌‌زودی این مشکلات حل می‌شود.

رئیس صحت عامۀ بغلان می‌افزاید که برای روشن‌شدن چه‌گونه‌گی پرداخت معاشات و رسیده‌گی به وضعیت این شفاخانه، با مسئولان وزارت صحت گفت‌وگو می‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: