شماری از زنان یک‌ بار دیگر امروز در شهر کابل در پیوند به وضع محدودیت‌ها از سوی امارت اسلامی دست به اعتراض زدند و به جاده‌ها آمدند.

معترضان با حمل و سردادن شعارهای «فکر نو حاصل کنین، زن را تحمل کنین»، «پوشش ما، هویت ما» و «برقع حجاب ما نیست»، در برابر وزارت امر به معروف و نهی از منکر امارت اسلامی تجمع کردند. زنان معترض می‌‌گویند که سکوت نهادهای بین‌المللی و جامعۀ جهانی در برابر زنان افغانستان شرم‌آور است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آنان تأکید می‌کنند که صدای زنان افغانستان باید شنیده پ محدودیت‌ها از راه‌شان برداشته شود. اعتراض‌کننده‌گان، جامعۀ بدون زن را جامعۀ تاریک و افراطی می‌خوانند و می‌گویند که هیچ کسی حق ندارد زنان را از جامعه حذف کند.

این اعتراض بار دیگر از سوی نیروهای امارت اسلامی پراکنده شد. بلال کریمی، از معاونان سخنگوی امارت اسلامی، در پیوند به پراکنده‌شدن اعتراض زنان در کابل توسط نیروهای امارت اسلامی می‌گوید تا زمانی که از سوی وزارت عدلیه برای برگزاری راه‌پیمایی‌های اعتراض‌آمیز کارشیوه/طرزالعمل مشخص تعیین نشود، هیچ فرد یا گروهی حق تظاهرات را ندارد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با روی‌کارآمدن امارت اسلامی افغانستان، این چندمین بار است که زنان در پیوند به وضع محدودیت‌ها دست به اعتراض می‌زنند؛ اما توسط نیروهای امارت اسلامی معترضان پراکنده می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: