مسئولان اداره‌ی خط آهن افغانستان، می‌گویند که انتقال کالاها از راه خط آهن در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال پیش آن، ۲۵ درصد افزایش یافته است.

مسئولان این اداره، امروز (شنبه، ۷ اسد)، در یک نشست خبری در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت در شهر کابل، با ارائه‌ی گزارش کاری سال ۱۴۰۱ این اداره در برنامه‌ی «حساب‌دهی دولت به ملت»، می‌افزایند که در سال گذشته‌، چهار میلیون و ۵۰۰ هزار متریک تُن کالا، از طریق سه مسیر خط آهن افغانستان، انتقال یافته است که افزایش ۲۵درصدی را نسبت به ۱۴۰۰ نشان می‌دهد.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

بخت‌الرحمان شرافت، سرپرست اداره‌ی خط آهن افغانستان، در این برنامه می‌گوید که در سال ۱۴۰۱، درآمد این اداره نیز ۲۵ درصد افزایش یافته است.

او می‌افزاید: «چهار میلیون و ۵۰۰ هزار متریک تُن کالا، از طریق سه مسیر خط آهن افغانستان انتقال یافته که نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد. این اداره، در سال گذشته‌ی مالی سه میلیارد و یک میلیون افغانی درآمد داشته است.»

مسئولان در اداره‌ی خط آهن، می‌گویند که به منظور توسعه‌ی خط‌های آهن در افغانستان، در نظر دارند که کار احداث فاز دوم قطعه‌ی چهارم پروژه‌ی خط آهن خواف-هرات به درازای ۴۷ کیلومتر و کار احداث پروژه‌ی خط آهن اندخوی -شبرغان به درازای ۷۰ کیلومتر را که از سوی کابینه منظور شده است، آغاز کنند.

عبدالباری صدیقی، معاون تخنیکی اداره‌ی خط آهن افغانستان، می‌گوید: «این دو پروژه‌ی خط‌های آهن اندخوی-شبرغان و خواف-هرات نظر به فیصله‌ی کابینه‌ی امارت اسلامی بودجه‌اش منظور شده است و کار آغاز می‌شود»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

این در حالی است که مسئولان اداره‌ی خط آهن افغانستان، در ۲۱ حمل سال روان، گفته بودند که انتقال کالا از طریق خط آهن در سال گذشته نسبت به سال پیش آن، افزایش ۳۶درصدی را نشان می‌دهد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: