احمدضیا سراج، رئیس عمومی امنیت ملی امروز (شنبه، سی‌ام حوت/اسفند) در یک نشست خبری مشترک با مقام‌های امنیتی از ایجاد رهنمود تازه‌یی از سوی طالبان برای تغییر روش حمله‌های‌شان خبر داد و گفت که این اقدام به دلیل بازداشت شمار بسیاری از عاملان ترورهای هدف‌مند از سوی این گروه روی‌دست گرفته شده است.

احمدضیا سراج می‌گوید: «اخیراً بخش نظامی طالبان یک رهنمود را ترتیب کرده‌اند که بسیار به شکل منظم گفته شده که هدف را چه رقم تثبیت کننو و چه رقم بالای آن اجراات کنند و بعد از آن چه رقم خود را پنهان کنند که دست‌گیر نشوند و این در واکنش به دست‌گیری‌هایی بود که کل‌شان را ما گرفتیم و به پنجۀ قانون سپرده شده‌اند. حال رهنمودی ساخته‌اند که مطابق آن می‌خواهند عمل کنند.»

در همین حال، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور هم در این نشست می‌گوید که طالبان با استفاده از ضعف نیروهای امنیتی به حمله‌هایی دست زدند؛ اما پس از این نیروها در حالت دفاعی فعال‌اند و چه‌گونه‌گی عملیات آن‌ها مانند گذشته از پیش اعلان نخواهد شد.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که پس از آغاز گفت‌وگوهای صلح میان هیأت‌های دولت افغانستان و گروه طالبان، میزان خشونت‌ها و ترورهای هدف‌مند در کشور افزایش یافته و این مسأله از عامل‌های مهم به بن‌بست کشیده‌شدن روند گفت‌وگوهای صلح عنوان شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: