حمدالله محب، مشاور امنیت ملی کشور در یک نشست خبری می‌گوید، در صورتی که طالبان صلح را نپذیرند و به جنگ ادامه دهند، نیروهای امنیتی و دفاعی کشور آماده‌گی کامل دارند.

آقای محب گفته‌های طالبان مبنی بر این‌که حکومت افغانستان مانع صلح است را رد می‌کند و می‌گوید، هیأت گفت‌وگوکنندۀ حکومت در دوحه حضور دارد و این طالبان‌اند که با بهانه‌جویی‌های مختلف روند صلح را متوقف کرده‌اند.

او می‌گوید: «امروز هیأت ما به دلیل این‌که ما نمی‌خواهیم میز مذاکره را ترک کنیم، در دوحه نشسته است. اما طالبان میز مذاکره را ترک کرده‌اند و بهانه‌جویی می‌کنند و نمی‌خواهند صلح کنند. ما آماده‌گی‌های خود را داریم، اگر طالبان صلح نخواهند ما آمادۀ دفاع مقدس از کشور هستیم.»

آقای محب می‌افزاید که حکومت افغانستان تاکنون به خواست‌های مهم طالبان چون رهایی زندانیان‌شان پاسخ مثبت داده؛ زیرا هدف حکومت رسیدن به یک صلح پایدار است.

این در حالی‌ست که طالبان پیش از این گفته بودند، اگر به توافق دوحه عمل نشود، جنگ‌شان را ادامه خواهند داد.

قرار بود نیروهای بین‌المللی تا اول ماه می سال روان میلادی کشور را ترک کنند، اما خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های ناتو خبر داد که نیروهای بین‌المللی قرار است بیش‌تر از زمان تعیین‌شده در موافقت‌نامۀ آمریکا با طالبان در افغانستان باقی بمانند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: